УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Вадим Денисенко
Вадим Денисенко
Народний депутат України

Блог | Енергетична блокада Криму: теракти, теракти і ще раз теракти

Енергетична блокада Криму: теракти, теракти і ще раз теракти

Під шумок всі згадують ідіотичний контракт Демчишина, коли той визнав півострів російським федеральним округом і ніхто від провладних експертів не сказав жодного слова, чому ми не можемо піти на енергетичну блокаду.

Для того щоб розібратися з тим, що насправді відбувається, потрібно знати кілька фактів, без яких неможливо зрозуміти, що сьогодні твориться в Херсонській області.

1. Для початку всі мають чітко зрозуміти – так звана продуктова блокада Криму була санкціонована державною машиною. Це була така собі гібридна відповідь на гібридну війну. Офіційно держава нічим не допомогла, але вона нічим не завадила. Правда, вже тоді, треба було думати над тим, як цю ініціативу легалізувати і направити її виключно в потрібне для нас русло. Тоді вважалося, що лідери кримськотатарського народу не будуть гратися в самостійність і не будуть підтримувати кроки, які ускладнять життя Україні.

2. Станом на зараз контракт на продаж електроенергії в АРК підписаний державною компанією "Укрінтеренерго". Останнім часом багато говорилося про те, що цей контракт вигідний Григоришину. Але поки єдиним наведеним доказом вини Григоришина була зв’язка між керівництвом цієї компанії і самим російським мультимільйонером. Простіше кажучи, у масовій свідомості, вважається, що його людина може мати корупційний інтерес у цій компанії, а тому зацікавлена в цьому контракті. Попри неоднозначну роль Григоришина в сучасних політико-економічних війнах у країні, кримський контракт – це якраз політичне рішення, яке приймається щонайменше на рівні керівництва Кабміну.

Читайте: Вітаю: ви - терористи!

3. Чи можемо ми безболісно для себе (з економічної точки зору) відключити Крим від електроенергії? Так, можемо. Але ми маємо пам’ятати, що в пікові періоди навантаження на електричні мережі в зимовий період ми змушені користуватися перетоками електроенергії для Харківської і Сумської областей з Росії. При цьому електромережі побудовані так, що зараз перегнати "вивільнену від півострова" енергію в ці регіони неможливо. Це мають розуміти всі ті, хто говорить, що у нас достатньо енергії. Це неможливо фізично, бо за всі роки незалежності ніхто цим не займався.

4. Основна маса вугілля для вироблення енергії на українських ТЕС іде з Росії (вугілля з окупованих територій Донбасу іде через Росію). Ми знову повертаємося до питання налагодження поставок вугілля з інших країн. Зараз всі вже забули, як вугілля з ПАР прекрасно згоріло на шахтах ДТЕК, але виявилося жахливим для Центренерго. За рік держава не змінила схеми і не збирається їх міняти і сьогодні.

Якщо ми завтра відключимо Крим від електроенергії, ми отримаємо цілу низку проблем. Перша – перебої з електрикою на Слобожанщині взимку. Друга – вугільна блокада зі сторони "ДНР" за мовчазної згоди РФ. А це може призвести до проблем з енергією по всій країні. Третє – в Європі ніхто не зрозуміє цього кроку, і нас змушуватимуть сісти за стіл переговорів.

Чи можна відключити Крим від енергії безболісно для себе? Так. Але для цього вже сьогодні всі гравці ринку мають знати, що з наступного року ми закуповуємо вугілля виключно за кордоном (окрім РФ) і починаємо продуктову блокаду "ДНР" та "ЛНР". Якщо Ахметову такий варіант не подобається – він може розпрощатися зі своїми активами. Але при цьому ми також розуміємо, що енергія стає дорожчою і населення отримує додаткові субсидії.

І останнє. Чим завершиться перша спроба енергетичної блокади? Нічим. Пікові протести пройдуть у найближчі дні, а потім на деякий час всі заспокояться (кримські татари, які є головними ініціаторами цих виступів, напевне, отримають команду трохи відступити). Правда, треба розуміти, що ми маємо готуватися до регулярних терактів на ЛЕП, які може організовувати ціла купа різнорідного, дещо маргіналізованого, а подекуди і завербованого росіянами, так званого батальйонного братства.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...