newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Игорь Мосийчук
Игорь Мосийчук
Народный депутат Украины

Блог | Коаліцію вбили, що далі?

Коаліцію вбили, що далі?

Демократичну коаліцію вбили. І вбили її не 16 лютого, коли частина "демократів", об'єднавшись з недобитками банди Януковича, врятували від відставки клептократичний уряд Арсенія Яценюка. Демократичну коаліцію вбили 31 серпня минулого року, коли всупереч позиції трьох фракцій коаліції (Радикальної партії Олега Ляшка, "Батьківщини" і "Самопомочі"), знову ж таки за допомогою екс-регіоналів, протягнули в першому читанні зміни до Конституції, які передбачають особливий статус Донбасу. Цю коаліцію добивали гранатою і вбивством нацгвардійців під Верховною Радою, вбивали бездумними репресіями проти патріотів і добровольців. З часу, коли на знак протесту проти таких дій влади Радикальна партія Олега Ляшка полишила коаліцію, Рада почала конати в судомах.

Видео дня

Зараз всі лише очікують, коли чинна коаліція формально припинить своє існування.

Що далі? З впевненостю можу сказати: виборів не буде! На це є декілька причин. Головна: в Петра Порошенка з ланцюга зірвався собака і норовить покусати, а то й загризти господаря. Це, звичайно, в переносному розумінні, але по факту президент втратив контроль над частиною своєї команди, яка активно почала атакувати його "любих друзів" та й самого гаранта. У випадку позачергових виборів, партія президента ризикує повторити сумну долю "Нашої України".

Дуалізм влади закладений в Конституції. А породжене ним протистояння президента і прем'єр-міністра знову, як колись в 2008 році, розхитало човен державності, призвівши до повномасштабної політичної кризи. Відмова основних політичних гравців від проведення дострокових парламентських виборів через власний низький рейтинг і прогнозовану поразку на виборах залишають лише один шлях виходу з політичної кризи. Це - формування нової правлячої коаліції. В той самий час, якщо нова правляча коаліція буде сформована на основі квот політичних сил учасників в новому уряд, то й політична криза тільки поглиблюватиметься й призведе до ще більших політичних і громадських потрясінь.

Саме тому вихід з політичної кризи - це не просто заміна облич в уряді, ГПУ чи СБУ, а в першу чергу - нова реалістична програма соціально-економічного розвитку країни на принципах соціального захисту громадянина і національнальних інтересів держави; програма, яка призведе до визволення окупованих територій і перемоги у війні. Таку позицію обстоювала і обстоює Радикальна партія Олега Ляшка, бо все інше - то від лукавого!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...