УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Сергій Старенький
Сергій Старенький
Екс-Голова Державної Пенітенціарної служби України

Блог | "Беркут" підпадає під закон про амністію АТОшників

'Беркут' підпадає під закон про амністію АТОшників

Отже вчора прийняли закон про амністію. Якщо відкинути наліт коньюктури та популізму щодо АТОшників, амністія - добра справа. Саме амністія, а не Закони типу "Закону Савченко", є правильним інструментом по достроковому звільненню засуджених.

Саме так держава демонструє акт гуманності по відношенню до них та іх близьких. І амністією регулює кількість та категорії засуджених.

Окрема пісня - це ноу-хау щодо АТОшників. Таких засуджених в колоніях майже 170 осіб. Ще велика кількість тільки обвинувачуються - йдуть розслідування і суди. Звичайно, це вже проблема такої величини, що іі неможливо ігнорувати. Звичайно там намішано і патріотів, і покидьків. Звичайно там не ті цінності, що в мирних містах. І відповідальність не та. Але ж так, як це виписано в цій амністії - це правовий жах.

Ну невже немає кому юридично вірно прописати ту мету, яка поставлена? Не визначено час, в який скоєно злочини АТОшниками. Формально звільняються навіть якщо скоєно злочин задовго до АТО. До речі - це і працівники Беркуту, МВС, СБУ, які після злочинів на Майдані були в АТО. Також категорія амністованих злочинів АТОшників викликає подив - всі, крім особливо тяжких, не пов'язаних з фізичним насильством.

Зараз під амністію попаде наприклад такий злочин, як тяжкі тілесні ушкодження, що потягли за собою смерть людини (ст. 121, ч. 2 ККУ). Фактично смерть людини - амністовано. Також такі злочини як шахрайство в особливо великих розмірах (ст. 190, ч. 4) теж амністовані. Або розкрадання зі складів майна тих же АТОшників, посадовими особами, які відповідають за забезпечення тих же АТОшників. І т. д.

Ми точно цього хочемо? Це справедливо? Не знаю...

Щодо кількості тих, хто може підпасти під закон "Про амністію у 2016 році" В разі підписання Президентом цього закону звільнено буде близько 1200 осіб. Скорочено строки -близько 400 чоловік. Тут необхідно звернути увагу, що їм всім допоміг Закон Савченко, згідно якого були перераховані відбуття строки, і багато хто не звільнився безпосередньо по закону Савченко - зараз звільняться по амністії.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...