, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Українські соціалісти та німецькі Партайгеноссен

3.8т

Поїздка до Берліна для дипломата та політика є завжди відповідальною. Все ж таки саме Берлін сьогодні є політичною столицею всієї Об’єднаної Європи. Якщо у Брюсселі Євросоюз ухвалює рішення на телекамери, то розробляються вони переважно у німецькій столиці.

І в цьому немає ніякого секрету адже саме Німеччина є найпотужнішою країною ЄС, ВВП якої, наприклад, у два з половиною рази більший аніж разом у десяти нових країн – членів Євросоюзу. Сьогодні четверта економіка світу хоч і повільно, але розвивається, і тим самим покращує економічні показники для всього ЄС, якому останні роки аж ніяк не вдається вийти на бажану позитивну динаміку зростання.

Європейська економіка вже буксує котрий рік і поступово втрачає конкурентні можливості у порівнянні зі США й, особливо, з Китаєм. У минулому році економіка ЄС показала більш ніж скромні результати розвитку в 1,4 %, у порівнянні до США – 2,4 %, та Китаю – 7,4%.

Але німці звикли платити за все і всіх. Сотні мільярдів Євро пішли та ще йдуть у процес возз’єднання Німеччини. Не менші суми витрачено на приєднання до Європейського Союзу десяти нових членів з центральної та східної Європи. Головний фінансовий тягар щодо подолання наслідків кривавої війни в колишній Югославії також сплачено Берліном. Сьогоднішня Греція лишаться досі в клубі багатих країн передовсім завдяки німцям.

Та й що там казати… Всі розуміють, якби не Німеччина, не було б вже сьогодні не те що валюти Євро, але й самого Європейського Союзу.

Отже презентація української партії "Соціалісти" в Берліні була подією надзвичайно важливою не лише для моїх однопартійців, але й загалом для становлення всієї української політичної системи.

Це тим важливіше, що наші природні союзники німецькі Соціал-демократи (СДПН) сьогодні в складі "великої коаліції" з ХДС/ХСС знаходяться при владі в цій країні. А посади віце-канцлера і міністра закордонних справ займають відомі німецькі соціал-демократи Зігмар Габріель та Франк-Вальтер Штайнмаєр.

З самого початку ми готували програму нашої поїздки до німецької столиці у координації з Фондом Ф.Еберта, неурядової організації, що тісно співпрацює з СДПН.

Приємно відзначити, що наша поїздка разом з лідером українських Соціалістів Василем Цушком до Берліна викликала великий інтерес, а німці запропонували максимально насичену та ефективну програму візиту.

За два дні відбулися важливі зустрічі у штаб-квартирі СДПН з секретарем партії з міжнародних питань Феліксом Поркертом, спікером з міжнародних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільсом Анненом, заступником голови комітету в закордонних справах від СДПН Францем Теннесом. Надзвичайно інформативною була зустріч у Бундестазі з членами парламентської групи дружби ФРН-Україна та її головою Карлом-Ґеорґом Вельманном. Питання розбудови партії українських Соціалістів ми детально проговорили у штаб-квартирі Фонду Ф.Еберта з нашими колегами Райнхардом Круммом та Феліксом Хеттом.

Безумовно на всіх зустрічах головною темою була внутрішньополітична та соціально-економічна ситуація в Україні. Наші німецькі колеги висловили занепокоєність розвитком подій в нашій державі та відсутністю прогресу в реалізації міжнародних домовленостей щодо припинення бойових дій на сході України. Зі свого боку, ми з Василем Цушком висловили своє бачення шляхів подолання війни. Наголосили на необхідності повного виконання Мінських угод усіма сторонами і, передусім, Україною, зокрема щодо безумовного встановлення миру, ухвалення відповідного законодавства, передбаченого угодами, повного відновлення соціально-економічних зв’язків з Донбасом, забезпечення звільнення і обміну всіх заручників та полонених.

Німецькі соціал-демократи висловили повну підтримку щодо становлення й розвитку української партії Соціалістів як справжньої європейської ідеологічної партії. Домовились про взаємодію з багатьох питань міжпартійного співробітництва, зокрема з підготовки двосторонньої програми дій у питаннях, що становлять спільний інтерес, та політичної підтримки формуванню і діяльності справжніх незалежних професійних спілок в Україні.

Відтак два дні перебування мене і Василя Цушка у Берліні пройшли дуже швидко.

P.S. Під час екскурсії до історичного будинку Бундестагу випадково зустріли мати Надії Савченко, яка і в Берліні шукає політичної допомоги у звільненні її доньки із-за ґрат.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги