ОУН-УПА: міфи руйнуються

30.7т

Автор блогу на Обозревателі Едуард Долинський говорить, що члени ОУН брали участь в Голокості. Я цей факт не заперечую. Я заперечую, що всі члени ОУН брали участь у Голокості, бо це є абсолютно неправильно. Серед членів ОУН були люди, які рятували людей у часи Голокосту, і визнані Праведниками народів світу, зокрема такі як Олена Вітер чи Федір Вовк.

Автор для аргументації своєї тези про участь українських підпільників у Голокості використовує свідчення, записані радянською пропагандою у 70-80-ті роки. Ці свідчення використовувались радянською пропагандою в першу чергу для того, щоб довести колабораціонізм серед українських націоналістів, його співпрацю з нацистами. Ця пропаганда була одним із важливих інструментів боротьби з українським визвольним рухом. Схоже як і зараз російська пропаганда звинувачує Київ, що біля керма влади "фашисти". Це також елемент боротьби проти української влади. Відповідно вірити в однозначну автентичність цих свідчень на відео, абсолютно не варто, зважаючи на те, з якою метою вони власне створювалися.

Чому подібні свідчення виходять на поверхню саме зараз? Бо Україна для себе і світу поступово відкриває власну історію, відкриваються архіви, які дещо по-іншому змушують подивитися на дуже багато питань з української історії. Багато міфів руйнується. Це не подобається тим людям, які робили собі політичні кар’єри на таких міфах. Тому вони намагається скомпрометувати історичну політику в Україні.

Проблема ще й в тому, що тривалий період не маючи власної держави, Україна не мала права на свою історію. Замість неї її писали наші сусіди. І звісно, те, що ми зараз починаємо представляти її по-іншому, їм дуже не подобається.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости