УкрРус

РПЦ втрачає Україну

64.6т

Православний світ нині поділений. Тому ініціатива Константинопольського Патріарха об’єднати його назад – є останньою із спроб заявити про лідерство у світі православ’я. Це лідерство, хоч і негласно, але давно оспорюється Московським патріархатом. Хоча Константинопольський патріархат має набагато довшу і давнішу історію, ніж Московський. Не скажу, що це боротьба, але негласне перетягування канату є.

В цій ситуації певна група київських політиків пробують зіграти з цієї боротьби для утвердження легітимності Київського патріархату. Бо головний аргумент у Московського патріархату в тому, що церква Київського патріархату не має легітимності. Це досить дивний аргумент, бо в християнській церкві всі церкви легітимні, якщо вони від Христа. Йдеться про щось інше - це політика. Але на жаль, для багатьох віруючих українців питання легітимності залишається вирішальним.

І якби Київський патріархат дістав оту легітимність, то влада Московського послабилася б ще більше. Люди готові перейти до Київського патріархату, особливо тепер, коли Московський патріархат в Україні має дуже серйозну кризу.

Також треба розуміти, що більшість віруючих Московського патріархату не живуть саме в Росії. Вона просто надуває щоки. Більшість православних віруючих знаходяться в Україні і в Казахстані. Тому якщо Московський патріархат втрачає Україну, то це майже поразка. Це ставить питання про майбутнє Російської православної церкви Московського патріархату.

Одним словом, Україна ще раз стає ключовою територією за змагання в лідерстві у православному світі. Лідером бути вона не може. Тому стає, не те що розмінною монетою, а золотою акцією, яка може вирішити, хто у православному світі буде головнішим і займатиме лідируючі позиції.

В цій ситуації з одного боку очевидно, а з іншого трагікомічно виглядають заяви голови УПЦ МП, які слово в слово підтримують позицію МП. Це чітко показує їхню підлеглу і другорядну роль. Ситуація дуже неясна досі. Ніхто не може передбачити, чим вона закінчиться, але зрозуміло, що РПЦ МП не може більше заявляти про свої лідируючі позиції у православному світі. А оскільки не може, то мститься, щоб цей Собор не був легітимним.

Російська Православна Церква поступово втрачає Україну. Це стається як в останні 25 років, так і в останні 2-3 роки. Території, які підтримали Майдан і дають дуже багато волонтерів, мають втрати в АТО - знаходяться під егідою Церкви, яка неформально або неофіційно підтримує позицію Москви. Через це чимало віруючих або виходять із такої церкви або вимагають зміни священиків. І це очевидно. Оскільки РПЦ більше займається політикою, ніж християнством, то це неминуче рикошетить по ній самій.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги