БлогиМир

Підсумки переговорів у Парижі

6.9т

Після зустрічі з Президентом та іншими учасниками переговорів нормандської четвірки склав своє бачення ситуації.

Путін приїхав у Париж з ціллю зняти санкції ЄС і примусити Київ визнати окуповану частину Донбасу, залишивши там військові підрозділи, ворожі до України.

Порошенко у Парижі продовжував підкреслювати, що Москва не виконує Мінських Угод, а отже міжнародні санкції мають бути продовжені.

Президент Олланд та канцлер Меркель підтримали українську стратегію і зосередились на виконанні ключових пунктів Мінська-2:

- відвід військ для встановлення перемир'я;

- проведення виборів в окремих районах Донбасу;

- виведення окупаційних військ та найманців;

- передачі державного кордону під український контроль.

П'ятигодинні переговори привели до того, що сторони погодили:

І. Передачу під контроль спеціальної місії ОБСЄ не тільки буферної смуги зіткнення, а ВСІЄЇ території, де розміщуються війська, ВКЛЮЧНО з держкордоном України - РФ.

Для цього місія ОБСЄ буде значно збільшена. Відтепер забороняється ведення радіо- електронної боротьби проти систем контролю ОБСЄ. Протягом 41 доби має відбутися загальне відведення танків, мінометів і тп. ДО ЙМОВІРНИХ ВИБОРІВ має відбутися повний вивід російських військ, що мають засвідчити контролери ОБСЄ на кордоні.

ІІ. Скасування фейкових виборів т. зв. лнр- днр. Вибори в окремих районах Донбасу мають пройти через 90 днів після прийняття спеціального закону. Чому спеціального? Бо там має бути забезпечено право біженців з Донбасу голосувати на території нинішнього свого проживання. Там мають бути також відображені ключові критерії ОБСЄ - участь у виборах політичних сил, зареєстрованих українським Мінюстом та забезпечення функціонування українських ЗМІ та партій на території виборів.

При цьому сторони константували, що питання амністії та особливостей майбутнього самоврядування вже врегульовані.

Нагадаю: особи, що скоїли вбивства, гвалтування, інші важкі злочини, амністії НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ.

Підсумок 1: переговори у Парижі дають можливість уже зараз перевести режим припинення вогню в стійке перемир'я.

Підсумок 2: переговори підтвердили обов'язковість виведення російських військ та найманців до кінця поточного року як передумови для ймовірного скасування санкцій.

Підсумок 3: умови, порядок і терміни проведення виборів на тимчасово окупованих територіях є виключною компетенцією Верховної Ради України. Впевнений, що без виведення окупаційних військ, роззброєння місцевих бойовиків, забезпечення функціонування українських партій і ЗМІ - вони неможливі.

Переговори в Парижі - це не перемога і не зрада. Це - процес припинення кровопролиття і план відновлення державного суверенітету України.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги