newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Михаил Гончар
Михаил Гончар
эксперт по вопросам энергетики, президент Центра глобалистики "Стратегия XXI"

Блог | Європейці проковтнули наживку

Газпром

Попри всі пропагандистські прийомчики зустріч поміж "Нафтогазом", "Газпромом" і європейцями, ініційована не українською стороною. Ініціатор – європейська комісія, а їх до такої зустрічі підштовхувала Росія. Чому? Бо мовляв, Європа занепокоєна, щоб Україна бува не зірвала взимку транзит російського газу, адже в українському газосховищі не видано низький обсяг газу. Тому Україна зірве транзит. Ось така фабула.

А європейці, які завжди чимось налякані, стурбовані або глибоко стурбовані, проковтнули наживку. Тому зустріч має на меті сформувати щось типу зимового пакету, як це було попередні два роки, з тим, щоб "Нафтогаз" придбав додатковий обсяг газу у "Газпрому". Ось такий замисел цієї зустрічі.

Російська пропаганда працює досить ефективно, коли каже, що Україна досі купує російський через Європу. Але це нонсенс. Ми купуємо в Європі газ від певного кола компаній. На сьогодні їх півтора десятка, які, я підкреслюю, постачають нам свій газ. Газ, який належить компаніям. Фізичне походження цього газу немає ніякого значення. Бо коли російський газ, який постачається в Європу, перетинає кордон ЄС, і в точці його перетину цей газ приймає європейська компанія, яка за нього заплатила, то це вже її газ. Саме походження молекул газу із Сибіру, чи із Норвежського моря, не має ніякого значення.

В цьому контексті переговори поміж Україною Росію та ЄС, полягатимуть в тому, щоб Україні взяти по мінімуму, аби заспокоїти стурбованих європейців і відхилити неадекватні пропозиції росіян. Бо якщо вони будуть нав’язувати значні обсяги газу, які нам непотрібні, то домовленість не відбудеться.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...