УкрРус

Рано чи пізно, але нас чекають дострокові вибори

Пояснення, чому іноземці йдуть із української влади полягає в тому, що набрав чинності закон про державну службу. Тому ті, хто мають європейське громадянство, не можуть бути державними службовцями в Україні.

Але це пояснення дає поверхову картину, бо насправді ми втрачаємо не лише іноземців, які були на рівні міністрів або заступників міністрів, а й втрачаємо значну частину реформаторів і найбільш ефективних людей, які займали відповідні посади. Вони також йдуть. І чомусь ніхто із журналістів не питає, чому ми втрачаємо українських реформаторів на посадах в уряді. А це більш болючіше, ніж втрата іноземців.

З іншого боку можна сказати, що іноземці не йдуть, а залишаються радниками. Це означає, що вони будуть причетні до процесів. І коли матимемо технократичний і реформаторський уряд, а не такий як зараз, пошитий із клаптиків, то значна кількість, як іноземців, так і українських реформаторів, – повернеться до уряду. Я в це щиро вірю. Це буде тоді, як всім стане зрозуміло, що окрім як проводити реформи, в нас більше нічого не залишилося.

А поки що у процесі реформ наступив певний реванш. Реформи значною мірою припинилися і є спроба відкотити назад те, що було проведено.

З іншого боку реформатор не може активно працювати, не відчуваючи під собою політичної підтримки з боку парламенту і широкого складу уряду. Зараз парламент на стільки недієздатний, що він не може надати уряду такої підтримки.

Рано чи пізно, але нас чекають дострокові парламентські вибори. Проблема в тому, якими вони будуть – за старим законодавством і ми знову дозволимо олігархічним кланам взяти владу в Україні, чи вони будуть за новим законом і ми розпочнемо оновлення політичної еліти.

Тобто політична криза із переобранням уряду в країні не закінчилася. Вона продовжується в інших формах і є відтермінованою. Тому ми не матимемо спокійного літа і не матимемо спокійної осені. Неясно, чи буде здатний цей парламент підтримати реформаторські ініціативи уряду, якщо уряд такі згенерує.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги