"100 коліс"

2.6т

З початку літа у місті Буча Київської області, точніше у Бучанському міському парку, працює салон прокату "100 КОЛІС". Його директор 23-річна Марія Кармазенко розповідає, що Бучанська влада одразу пішла їй назустріч у цьому проекті. Оскільки подібна справа потрібна місту. Це здоров’я і відпочинок мешканців та гостей міста Бучі. Окрім того, ще й наповнення місцевого бюджету. Власне кажучи, якась банальна "наливайка" – це також наповнення бюджету, що називається – просто й сердито. Проте, у Бучанській міськраді насамперед надають перевагу подібним, значною мірою не тільки комерційним, а й соціальним проектам, яким став прокат "100 КОЛІС" .

"Міський голова Бучі Анатолій Федорук підтримав наш креативний проект, спрямований на оздоровлення людей, привчання їх до здорового способу життя, що особливо важливо для дітей та молоді, – говорить Марія Кармазенко".

Такого комплексного підходу до прокату всього, що приводиться в рух людськими м’язами, більше ніде немає в Приірпінні та прилеглих до нього землях. По всій Україні ще треба пошукати подібного. "100 КОЛІС" – це і скейти з роликами, і самокати та велосипеди – від найменших до дорослих. Також до послуг відвідувачів велотранспорт сімейного типу. Це триколісні велобайки та чотириколісні веломашини, які приводяться в рух педалями. Ще тут недавно з’явилися триколісні велорикші й велосипеди-тандеми. Все це можна взяти напрокат, аби покатати дітей, сім’ю чи просто друзів. Адже до прокату приходять здебільшого сім’ями чи компаніями.

Однак, не тільки в широкому асортименті різної техніки особливість "100 КОЛІС". Насправді, це дійсно салон прокату, де є ресепшен як в готелі, фахівці по підбору велосипедів, байків, машин під ваш зріст і розмір, місця для взування роликів, камери схову для речей відвідувачів.

Директор прокату "100 КОЛІС" Марічка Кармазенко знову сівши на велосипед, згадала юні роки – тепер це вже її робота. Інструктуючи відвідувачів, сама показує приклад, як потрібно користуватися тим чи іншим видом прокатної техніки. "Окрім того, що це приносить задоволення – ще й допомагає мені підтримувати спортивну фігуру", – ділиться враженнями про свою роботу Марія. Власне, усі працівники й чарівні працівниці прокату "100 КОЛІС" мають стрункі спортивні підтягнуті фігури. Так би мовити, робота зобов’язує. До речі, велоспорт на другому місці після плавання за кількістю задіяних м’язів людини.

Користуючись акцією "30 хвилин безкоштовного катання", я також вирішив випробувати різні види велотехніки зі "100 КОЛІС". Одразу зазначу, що з велосипедом дружу з малих літ. Не перестав користуватися велотранспортом і в зрілому віці. Загалом, випробував чимало різноманітних моделей велосипедів. Тож маю розуміння у цій справі.

Кілька випробуваних велосипедів фірми "Comanche" залишають приємне враження станом доглянутості. Вони чисті навіть у дощову погоду. Добре працюють налагоджені гальма й механізми перемикання передач. Приємно прокатавшись доріжками мальовничого Бучанського парку, помилувавшись краєвидами озера та столітніх дубів і сосен, легко піднімаюся по крутому підйому. І беруся випробовувати іншу прокатну техніку.

Двомісна чотириколісна веломашина з круглим автомобільним кермом потребує певних навичок водіння. Працівник прокату у фірмовій неоновій кепці проводить інструктаж. Першим ділом потрібно навчитися зупиняти машину. Це здійснюється за допомогою ручного гальма з правого боку від водія. Потрібно мати певні навички гальмування, оскільки тоді доводиться однією рукою тримати кермо.

Схожа система керування і в триколісного велобайка фірми "Berg". Крім водія на ньому може розміститися двоє пасажирів. Конструкція схожа на мотоцикл з коляскою. Триколісна машина вражає своєї маневровістю. Фактично, може розвертатися на одному місці, наче танк.

Так само гарну маневровість має і велорикша. Вона відрізняється від велобайка симетричністю конструкції. А ще принципом гальмування. Задні колеса рикші гальмуються поворотом педалей назад – як у звичайного (не спортивного) велосипеда. Також у велорикші передбачено перемикання на три різні швидкісні режими.

У прокаті "100 КОЛІС" постійно проводяться технічні огляди велотехніки. Так само стежать за станом та проводять регулярну заміну коліс роликів. Передусім тут дбають про безпеку користувачів. До їхніх послуг різноманітні елементи захисту: від головних шоломів, до різноманітних захистів колін, ліктів, долонь. Десь третина клієнтів прокату роликів вміють добре на них кататися. 25-30% тих, хто вперше пробує, навчається роликовій їзді. Решта – більш-менш освоїли цей вид спорту.

Прокат "100 КОЛІС" не обмежується лише педальною технікою. Тут для дітей до п’яти років є невеличкі електромобілі. Привчають малечу до екологічно чистого транспорту. Очевидно, що сьогоднішні малюки, підрісши вже не застануть нині поки що звичних нам авто з двигунами внутрішнього згорання. Керуючи вже дорослими електромобілями, згадуватимуть свої перші водійські навички, здобуті в салоні прокату "100 КОЛІС" у Бучанському міському парку.

На календарі вже осінь, але в прокаті "100 КОЛІС" кажуть, що в Бучанському парку літній сезон триватиме. "Ми як працювали з 11 ранку до 21, так і будемо працювати далі. Ще місяць, або й два в Бучанському парку літо триватиме. Золота осінь – то це теж велосипедна пора", – говорить директор прокату Марія. За її словами, у планах підприємства є ще проведення змагань з фігурного катання на роликах серед школярів та дорослих у вересні. Зокрема, на День Бучі 13 вересня планується масовий велопробіг вулицями міста, виручені кошти від якого будуть спрямовані на допомогу нашим бійцям на Сході України.

На зиму "100 КОЛІС" готують всім мешканцям регіону унікальний варіант спорту та відпочинку на свіжому повітрі – бігові лижі. "Як вдарить добрий мороз, то й ковзанка буде з ковзанами. До лижного питання ми теж підійдемо якісно і зі смаком", – говорить Марія Кармазенко, але наголошує – поки що в Бучанському парку літо триває.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости