Шоу як метод української політики веде до розвалу держави

16.7т

Попри очевидні речі, політики як з провладного, так і з опозиційного таборів ведуть змагання за те, хто запропонує українському суспільству найкреативніше шоу замість адекватних, професійних рішень чи програм.

Таке враження, що сьогодні всі команди, починаючи від урядової і закінчуючи вкрай опозиційною, вишукують не управлінців і фахівців, а політтехнологів. Бо кожне рішення, яке готується чи в Уряді загалом, чи в МВС, Генпрокуратурі зокрема, нагадує ідею політтехнологів, а не професійно підготовлену та обґрунтовану пропозицію.

Чи резонансний арешт Корбана, де СБУ почала пояснювати, навіщо вона це робила, лише за кілька днів після того, чи спроба вручення МВС повісток депутатам, які в принципі не можуть бути присутніми на засіданні Погоджувальної Ради, - все це складові одної системи: в Україні переміг метод, який був модний ще в Римі: "Хліба і видовищ!".

У нас з хлібом не дуже склалося, тому у нас видовищ - у квадраті, причому, політичних видовищ. На те, хто краще створить і продасть шоу (видовища), заряджені значною мірою і вітчизняні медіа, і експерти, і (що гріха таїти) більшість українського суспільства.

Я переконаний, якщо шоу стане системним методом української політики, то нас чекає остаточний розвал системи прийняття рішення і, власне, держави.

Тому сьогодні або влада зрозуміє, що їй треба повністю змінити систему управління та прийняття рішень, або суспільство в якийсь момент вже не під керівництвом партій почне змінювати подібний стиль прийняття рішень - вже за власним бажанням.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги