8 Березня та "травневі" слід скасувати

Вихідні

Хочемо впорядкувати систему свят в Україні. Головне в цьому контексті – виділення державних свят, традиційних, робочих днів – доведення календарю до єдиної концепції. Наразі календар переповнений радянськими, національними та релігійними святами.

Окрім того, в календарі є додаткових 11 вихідних, але за умови їх переносу, якщо припадають на суботу чи неділю, ця кількість збільшується до 15 і навіть до 20-ти. Безперечно, це завдає економічних збитків державі і кожному. І це ще один мотив впорядкувати державний календар.

Нашим законопроектом передбачено відмінити дивне положення про перенос вихідних, якщо свято припадає на суботу-неділю. Також пропонуємо відмінити вихідний на 8-ме березня, 1-2 травня. 8-ме березня залишається як день боротьби жінок за свої права, але вихідним не буде.

Видео дня

Переконаний, що так само радянськими є 1-2 травня. Якщо 1-ше травня – це міжнародний день праці, який відзначається у 20-ти країнах, хоч і в багатьох із них це не є вихідним, то 2-ге травня не відзначають.

Важлива для нас пропозиція врешті перенести вихідний із 9-го травня на 8-ме. При цьому 9-те травня, як День Перемоги залишається, ніхто його не збирається відмінювати. А от 8-го травня будемо відзначати День пам’яті і примирення.

Із новинок календаря пропонуємо відзначати 9-те березня, Шевченківський день, як святковий та вихідний. Вважаємо, що Шевченко був однією із ключових фігур української історії та національного відродження. Ще один вихідний, який пропонуємо ввести – це день сім’ї, на другу п’ятницю вересня. Це буде добра нагода провести час із найближчими людьми, чого не завжди можна зробити через шалені темпи життя.

Загалом кількість вихідних скорочується до 9-ти. Так само 9 вихідних має Німеччина, Швеція, 8 – Великобританія.

Обговорення цього законопроекту триває до першого березня. Наразі триває доволі жваво. Маємо сотні листів на своїй скриньці, жваві дискусії у соцмережах. До першого березня маємо опрацювати основні пропозиції і внести поправки до законопроекту, після чого будемо подавати його на голосування до українського парламенту.

Якщо ж законопроект буде прийнятий ВР і підписаний президентом, то вступить в дію вже цього року. Тобто є ймовірність, що традиційних травневих вихідних вже може не бути.

Окрім 8-го травня.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.