, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Попиту на негативну інформацію у суспільства більше, ніж на позитивну. Цьому сприяють два чинники. Перший – загальнолюдський, і це не тільки наша проблема. Люди більше налаштовані на аналіз негативної інформації, бо починають думати, чим це для них закінчиться. Тобто роблять висновки, як їм протистояти негативу. Наприклад, їм кажуть, що тарифи підвищаться. Ця інформація їм цікава. А якщо вони прочитають, що десь запустили нове підприємство – це цікаво для них не буде, бо то їх не стосується.

Така динаміка спостерігається у будь-якій країні.

Друга складова - чому у нашому суспільстві негативна інформація сприймається більш активно і цілеспрямовано? За останні 25 років в українців з’явився комплекс безпорадності. Вже стільки разів людей ставили у таку ситуацію, коли вони не можуть нічого зробити у разі якогось погіршення. Суспільство починає мислити так: все, що не робиш - все погано. Після такого інформація лягає на ґрунт загального песимізму, тому люди сприймають все у негативному сенсі і виходять із загальної картини відтворення невдач. Це таке зациклення, як у депресивного хворого, який зовсім не цікавиться позитивом. Чому він каже, що все погано? Бо на його депресивну психологію лягає будь-яка інформація.

В більшості людей теж негативне уявлення про соціальний світ. Якби було позитивне, то був би попит на позитивну інформацію і вона би посилювала цю домінантність.

Відомий польський філософ Татаркевич вивів формулу життя людини з точки зору щаслива вона чи ні. Ця формула полягає в тому, що позитив і негатив у житті людини має бути збалансований. Тільки це є умовою для нормального і щасливого життя. В Україні цей баланс порушений. Якщо він порушений у напрямку позитиву – це теж не дуже добре. Це стан ейфорії, в якому людина не бачить реальних проблем і в житті, і в суспільстві. От вам приклад Росії. Один російський журналіст розпитував про кризу мешканців невеликого російського міста. Один чоловік відповів так: "Криза погана, але Путін хороший". Оця ейфорія від російського президента відволікає людей від вирішення реальних проблем.

Збалансовувати інформацію можуть засоби масової інформації. Це буде невелика позитивна крапля у світосприйняття людей.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги