УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Григорій Палій
Григорій Палій
Мобілізований журналіст "Обозревателя"

Блог | Підвищення зарплати військовослужбовцям:чи зміниться ситуація в армії?

Підвищення зарплати військовослужбовцям:чи зміниться ситуація в армії?

Цього тижня військовослужбовці почали отримувати нові зарплати, хто ще не встиг, то певно дочекається їх з наступного тижня.

Враховуючи те, що для величезної кількості родин солдатів це єдиний дохід, підвищення у 2,5 рази суттєво допоможе багатьом родинам. Маю сумніви, що хтось дуже сильно дбав про підвищення соціальних стандартів забезпечення солдатів, радянський генералітет неспроможний міркувати такими категоріями, просто час і потенційні союзники вимагають переходу на контрактну армію, а заманити адекватного солдата на 2600 грн. нереально. От і виходить, що головною надією військового керівництва є економічний занепад і відсутність нормальної роботи у цивільному житті. Чи спрацює цей хід і чи допоможе уникнути 7-oï хвилі мобілізації я невпевнений. За 5 місяців у ЗСУ я зустрічав багато людей дійсно вмотивованих, свідомих, але доля їх закинула у середовище, наприклад, любителів алкогольних напоїв або відвертих військових заробітчан, очевидно що продовжувати службу з таким контингентом після демобілізації вони наврядчи захочуть. Думаю, кожен з нас розуміє, що ті, хто примудрялися зловживати зі старими зарплатнями, з новими робитимуть це ще ефективніше. По усіх частинах керівництво жахає солдатсько-сержантський склад штрафами за порушення дисципліни, але людей, яких не виправили ямами, штрафами навряд чи виправиш.

Власне, якість офіцерського складу - ще одна проблема. Є знайомий, комп'ютерний геній, великий подарунок для армії отримати такого фахівця на шарка. Закинула його доля у стройову службу, те що поруч з передовою його зовсім не бентежить, на відміну від безпосереднього керівника, який кепсько почувається, коли поруч хтось більш розумний і доймає усіх своєю обмеженістю, але на зенітну установку, звідки хлопця забрали у стройову, теж відпускати не бажає. Чи схоче солдат продовжувати службу у таких умовах? Суто фінансовими важелями питання комплектування і реформи армії не вирішити. Слідом за цим слід скоротити величезний прошарок тих, хто за радянською традицією, і часто ще з радянських часів, прийшли у війська за набором армійських пільг і протягом багатьох років були ресурсофагами. Інакше безумовний корисний ефект від підняття зарплатні солдатам буде змарновано.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...