newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Виктор Галасюк
Виктор Галасюк
Президент Украинской ассоциации Римского клуба, профессор кафедры ММСА Института прикладного системного анализа КПИ имени Сикорского, доктор экономических наук

Блог | "Заморожуємо" земельний податок — захищаємо промисловість!

'Заморожуємо' земельний податок — захищаємо промисловість!

Відповідно до чинного податкового законодавства нормативна грошова оцінка земель є базою для оподаткування земельним податком, єдиним податком для сільськогосподарських підприємств (4-а група) та для сплати орендної плати за землі державної і комунальної власності.

Видео дня

Згідно Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок має переглядатись не рідше ніж один раз на 5-7 років. За даними Держгеокадастру України станом на 1 січня 2016 року, лише 10,7% населених пунктів охоплено нормативною грошовою оцінкою земель 2014-2015 років. Переважна більшість, близько 52% населених пунктів, охоплена нормативною грошовою оцінкою земель, проведеною ще в 2011-2012 роках.

Для визначення бази оподаткування законодавство передбачає автоматичну індексацію нормативної грошової оцінки землі на інфляцію за попередній рік. Коефіцієнти індексації застосовуються кумулятивно з дати останнього проведення нормативної грошової оцінки землі.

Так, за період з 1996 по 2014 рік індексація нормативної грошової оцінки земель проводилась 11 разів. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації за цей час склало 3,997.

В 2015 році індекс споживчих цін склав вже 143%. Таке підвищення в першу чергу б’є по промисловості, адже для сільськогосподарських підприємств, платників 4-ї групи, індексацію в 2016 році "заморожено". Аналогічну "поблажку" надано і для сільськогосподарських угідь – щоправда, коефіцієнт індексації в 2016 році знижено з 1,43 лише до 1,2.

А враховуючи навіть "оптимістичні" розрахунки Уряду щодо інфляції в 2016 році на рівні 12%, очікуваний кумулятивний коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки для промисловості за 2 роки (2015-2016 рр.) складе 1,60, тобто майже половину від кумулятивного показника за 9 років!

І це на тому фоні, що лише в 2015 році падіння промислового виробництва склало 13,4%, експорт машинобудування впав на 32,7%, збитки промислових підприємств (за 9 місяців 2015 року) склали майже 85 млрд грн.

Підвищувати податки для промисловості автоматично на індекс інфляції, коли виробництво падає, інвестиції та кредити практично недоступні, і корупція не стала меншою – абсолютно неприпустимо!

Саме тому, депутатами фракції Радикальної партії ініційовано законопроект №3872 щодо призупинення індексації нормативної грошової оцінки землі (у т.ч. земель промисловості, сільськогосподарських угідь тощо) у 2016 та 2017 роках.

Фактично законопроектом тимчасово, терміном на 2 роки, "заморожується" база оподаткування земельним податком, єдиним податком для сільськогосподарських підприємств (4-а група) та база для сплати орендної плати, шляхом встановлення на 2015-2016рр. коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель на рівні одиниці.

Законопроект №3872 спрямований на збереження виробничого потенціалу та робочих місць вітчизняних промислових та сільськогосподарських підприємств і підтримується профільними асоціаціями, підприємцями, виробниками, фермерами.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...