"Заморожуємо" земельний податок — захищаємо промисловість!

88

Відповідно до чинного податкового законодавства нормативна грошова оцінка земель є базою для оподаткування земельним податком, єдиним податком для сільськогосподарських підприємств (4-а група) та для сплати орендної плати за землі державної і комунальної власності.

Згідно Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок має переглядатись не рідше ніж один раз на 5-7 років. За даними Держгеокадастру України станом на 1 січня 2016 року, лише 10,7% населених пунктів охоплено нормативною грошовою оцінкою земель 2014-2015 років. Переважна більшість, близько 52% населених пунктів, охоплена нормативною грошовою оцінкою земель, проведеною ще в 2011-2012 роках.

Для визначення бази оподаткування законодавство передбачає автоматичну індексацію нормативної грошової оцінки землі на інфляцію за попередній рік. Коефіцієнти індексації застосовуються кумулятивно з дати останнього проведення нормативної грошової оцінки землі.

Так, за період з 1996 по 2014 рік індексація нормативної грошової оцінки земель проводилась 11 разів. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації за цей час склало 3,997.

В 2015 році індекс споживчих цін склав вже 143%. Таке підвищення в першу чергу б’є по промисловості, адже для сільськогосподарських підприємств, платників 4-ї групи, індексацію в 2016 році "заморожено". Аналогічну "поблажку" надано і для сільськогосподарських угідь – щоправда, коефіцієнт індексації в 2016 році знижено з 1,43 лише до 1,2.

А враховуючи навіть "оптимістичні" розрахунки Уряду щодо інфляції в 2016 році на рівні 12%, очікуваний кумулятивний коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки для промисловості за 2 роки (2015-2016 рр.) складе 1,60, тобто майже половину від кумулятивного показника за 9 років!

І це на тому фоні, що лише в 2015 році падіння промислового виробництва склало 13,4%, експорт машинобудування впав на 32,7%, збитки промислових підприємств (за 9 місяців 2015 року) склали майже 85 млрд грн.

Підвищувати податки для промисловості автоматично на індекс інфляції, коли виробництво падає, інвестиції та кредити практично недоступні, і корупція не стала меншою – абсолютно неприпустимо!

Саме тому, депутатами фракції Радикальної партії ініційовано законопроект №3872 щодо призупинення індексації нормативної грошової оцінки землі (у т.ч. земель промисловості, сільськогосподарських угідь тощо) у 2016 та 2017 роках.

Фактично законопроектом тимчасово, терміном на 2 роки, "заморожується" база оподаткування земельним податком, єдиним податком для сільськогосподарських підприємств (4-а група) та база для сплати орендної плати, шляхом встановлення на 2015-2016рр. коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель на рівні одиниці.

Законопроект №3872 спрямований на збереження виробничого потенціалу та робочих місць вітчизняних промислових та сільськогосподарських підприємств і підтримується профільними асоціаціями, підприємцями, виробниками, фермерами.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости