Загальні спостереження на прикладі одних проміжних виборів

119

Нещодавно відбулися проміжні вибори у 20-му окрузі до Гостомельської селищної ради. Попервах певну ранкову млявість виборців компенсували деякі агресивно налаштовані кандидати та їх представники. Здавалося, що вони прагнули знайти якесь порушення у кожній дії своїх опонентів, а також членів виборчої комісії.

Початковий запал любителів "полювання на відьом" згасав разом з сонцем, яке розсіювало ранкові сутінки. Разом з цим зростала відвідуваність виборчої дільниці та прояснювалася картина виборів у 20-му окрузі. Екзит-полу біля дільниці на Радгоспній, 37 не проводили. Натомість деякі бюлетені падали в прозору урну розкриваючись так, що було видно волевиявлення виборців. За цим свого роду "екзит-полом" принагідно споглядали різні кандидати та члени їх команд. З нього проглядалася очевидна перевага кандидата від Партії регіонів Надії Дудник. Відтак, дедалі більшої впевненості набували її прихильники. Натомість, чим більше виборців відвідували дільницю, тим більше розпачу можна було розгледіти на обличчях інших кандидатів та їх груп підтримки.

Явка ж на дільниці видалася дуже переконливою. Загалом, з 373 виборців скористалися своїм правом голосу 238 осіб, тобто 63,8%. Це дуже гарний відсоток для чергових виборів, коли голосують за депутатів та міських (селищних) голів різних рівнів. І просто чудовий показник відвідуваності для проміжних виборів в одному окрузі. Ще й на окраїні селища територіально доволі розкиданого округу з віддаленою дільницею.

Відчуваючи гучний провал, агресивні кандидати намагалися скласти якомога більше протоколів, "притягуючи за вуха" вигадані порушення. З іншого боку – у команди нинішньої переможниці виборів також знайшлося чимало приводів "пропісочити" в протоколах своїх опонентів. Наприклад, хтось прийшов з агітаційною листівкою у якості запрошення на вибори. Літнім людям з поганим зором чомусь намагалися заборонити запрошувати до кабінок своїх родичів, аби ті допомогли їм голосувати, що передбачено виборчим законодавством. Втім, ці порушення не впливали на загальну картину волевиявлення гостомельців.

Вона ж у підсумку виявилася такою. За Надію Дудник віддали голоси 127 виборців. Це 34,08% від загальної кількості виборців, або ж 53,36% з тих, що взяли участь у голосуванні. Тобто Надія Дудник (Прилипко) набрала голосів більше, ніж усі інші кандидати разом взяті. Перемога вражаюча. Як кажуть у футболі, "винесли в одні ворота", або в боксі: "за явною перевагою".

Найближчий її переслідувач Анатолій Гусачов набрав 30 голосів. Тобто у чотири з лишком рази менше, ніж Надія Юріївна. Інші кандидати набрали ще менше. Словом, на голосуванні у 20-у окрузі вийшло так: хто найбільше кричали, виявилися серед тих, що найменше набрали голосів виборців. Хто ж найбільше працював в окрузі – той закономірно святкує перемогу.

КОМУ І ЯК ЛЕГШЕ НАРОД ДУРИТИ

Незважаючи на очевидну поразку, опоненти не вгамувалися. Вони намагаються подавати інформацію про вибори в 20-у окрузі у викривленому вигляді. Силкуються зробити винними у своїй поразці кого завгодно, тільки не самих себе. Вочевидь, в душі усвідомлюючи свою неправоту, крикуни все ж таки намагаються видати себе за жертв якихось махінацій, адмінресурсу, таємної змови і т. ін.

Власне, це робиться з суто практичною метою, як підготовка до майбутніх виборів. Знаковою і повчальною видається така особливість, що всіляким брехунам і крикливим вискочкам найважче "навішати лапші на вуха" виборцям у невеликих селищах, де всі знають один одного, як облуплених. Дещо простіше дурити чесний народ у великих містах, коли в людей менше достовірної інформації та обізнаності щодо діяльності та персоналії того чи іншого кандидата. Натомість, найпростіше вдається обманювати довірливий люд на найвищому рівні, коли, на жаль, у виборців найменше достовірної інформації щодо персоналій кандидатів у найвищі органи державної влади.

Яскравий цьому приклад – 95-й округ, до якого входить селище Гостомель Київської області. У цьому окрузі рік тому обрали до Верховної Ради України на той час начебто опозиціонера від "Батьківщини" В’ячеслава Кутового, який за півроку, просто кажучи, наплював в душу своїм прихильникам – вийшов з фракції, перетворившись на класичну "тушку" вітчизняного політикуму. Та ще й підписав одіозного листа щодо трактування історії україно-польських взаємин. При цьому у своїй передвиборчій програмі Кутовий обіцяв: "Вступити до фракції Об’єднаної опозиції "Батьківщина" у Верховній Раді VII скликання та не виходити з неї протягом дії мандату, наданого мені виборцем… У разі невиконання цих зобов’язань, присягаюся написати заяву про складання депутатських повноважень". Зрозуміло, що своїми діями В’ячеслав Кутовий порушив дану присягу й в черговий раз обманув своїх виборців. Відтак, видається знаковим, що цю "тушку" запопадливо заходилися відмазувати й виправдовувати ті ж самі діячі, що наразі зазнали приголомшливої поразки на проміжних виборах у 20-у окрузі селища Гостомель, а тепер намагаються подати всі події у викривленому вигляді. Відтак, виборцям на майбутнє слід розуміти, хто, за ким і за чим стоїть, та робити відповідні висновки.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости