УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Дайте газу

Дайте газу

Я не фахівець в питаннях газовидобування, але одне я розумію точно, що допоки ми не зліземо з російської газової голки, доти проблема розвитку української економіки, та й взагалі якогось розвитку Української держави, стоятиме під питанням.

Видео дня

Звісно, що проблема взаємовідносин України з Росією це не тільки газові питання, а наші взаємостосунки складалися на протязі віків. Десь вони були добрими багато де поганими, але від сусіда не втечеш.

На сьогоднішній день ми маємо справу не тільки й не стільки з Росією, як з ідеологічним суперником, а насамперед, як з економічним хижаком. Їх цікавить насамперед нажива. Тема спільної історії, "рускій мір" – це ідейне наповнення, потрібне лише, як один з способів тиску на непідконтрольних правителів та завоювання сфери впливу для того ж таки фінансового зиску.

Використовуючи газового дубця, щоб загнати Україну в Митний союз, Росія тим самим налаштовує проти себе навіть нашу, проросійськи налаштовану, владу. Янукович вже має гіркий досвід торгівлі національними інтересами в обмін на газ – Харківські угоди.

Вважаю, що дії спрямовані на видобування в Україні сланцевого газу – є правильними. При цьому, виставлений Газпромом рахунок на 7 мільярдів доларів – зайве тому підтвердження. Переконаний, що протидія добування сланцевого газу є ніщо іншим, як гра на руку "кремлівським карликам" і спрямована проти здобуття Україною енергетичної незалежності.

Єдине застереження, що стосується цієї, "регіональної" влади – вона працює винятково через власний матеріальний інтерес, все інше становить для них шлак. Та й далекоглядністю влада Януковича не особливо відрізняється. Тому, є небезпека, що в разі якщо російська влада в особі "Газпрому" запропонує хорошу маржу для української влади й олігархів то питання видобутку газу заморозять, а українську ГТС продадуть.

Наше з вами завдання - не допустити такого розвивитку подій. Влада має розуміти, що протидія входженню в Митний союз чи продажу Газотранспортної системи буде на порядок вищою аніж це було під час ратифікації зрадницьких Харківських угод.

Зрештою, Янукович має розуміти, що йому не забудуть Харківські угоди, тому мусить виправляти ситуацію.