Як подорожувати безкоштовно: 3 способи

116

Багато, скажімо, "пересічних українців" твердо переконали себе і своїх близьких у тому, що подорожувати їм просто не по кишені. Мовляв, нечуваних грошей коштує поїздка до Європи, а що вже казати про екзотичніші регіони.

Наша редакція, своєю чергою, як може, намагається зруйнувати цей стереотип. Ми багато і часто пишемо про бюджетні варіанти поїздки: розповідаємо, де шукати дешеві авіаквитки, на чому можна заощадити, як не попастися на вудку розводів і так далі.

Сьогодні ж ми і зовсім повідаємо про те, як подорожувати безкоштовно або, якщо бути точним, майже безкоштовно. Так-так, таке можливо, повірте. Причому, що важливо, способи, про які йтиметься в статті, дозволяють не просто заощадити гроші, але набути щось значно цінніше - враження!

Як подорожувати безкоштовно - автостоп

Якщо ви не хочете витрачати гроші на переміщення між точкою А і точкою Б, то вихід один - автостоп. Що це таке, думаємо, пояснювати не треба - суть поняття лежить в самій назві.

Більше того, впевнені, кожна доросла людина в своєму житті хоч раз ловила попутку, при цьому не маючи навіть копійки в кишені: наприклад, повертаючись після гарячої паті додому.

І згадайте, вас же в підсумку все одно підвезли навіть без грошей? До того ж ви, мабуть, ще й з водієм подружилися. Так чому б "нічний клуб" (тобто точку А) не поміняти, скажімо, на Рим, а "свій дім" на Київ (тобто точку Б) і спробувати дістатися без грошей? Впевнені, у вас вийде!

Але врахуйте: щоб автостоп був, якщо можна так сказати, результативним, необхідно знати основні правила цього способу подорожей. Їх не так багато, але вони дійсно дуже важливі. Не дотримуючись цих правил, ви можете, простоявши півдня і не зупинивши жодної машини, попросту розчаруватися в автостоп.

Тому прочитайте нашу інструкцію перед тим, як вирішите подорожувати по дорогах світу.

Для тих же, хто вирішив почати з малого і спробувати, що таке автостоп на рідній землі, корисною буде інформація з цієї статті.

Як подорожувати безкоштовно - каучсерфінг

Наступне важливе питання, яке, немов чортик з табакерки, виникає перед будь-яким мандрівником (причому не важливо, який у нього бюджет) - це проживання. І мало хто знає, що зупинитися в тій же Венеції або, наприклад, у Нью-Йорку можна абсолютно безкоштовно. Причому, у цьому випадку не йдеться про наявність якогось родича або знайомого в одному з цих міст. Ви можете зупинитися у абсолютно незнайомої досі людини.

Реалізувати це можна за допомогою CouchSurfing. Каучсерфінг - це світова організація у вигляді онлайн-сервісу. На січень 2012 року ресурс налічує близько 3 мільйонів користувачів у 246 країнах світу. Фактично, це люди, які надають безкоштовну "вписку" (безкоштовне місце ночівлі) і люди, які шукають цю саму "вписку".

Втім, відразу обмовимося: дуже однобоко вважати CouchSurfing лише можливістю безкоштовно переночувати. Місія ком'юніті значно ширша і докладніше про це читайте в нашій статті.

Як подорожувати безкоштовно - волонтерство

Якщо автостопом в Україні їздять багато, а про каучсерфінг хоча би чули краєм вуха, то такі назви як Helpx, Wwoof і Workaway абсолютно ні про що не говорять нашому мандрівникові.

А дарма. Адже це відмінні сайти, де можна знайти дуже привабливі варіанти безкоштовного проживання в різних куточках світу.

Відмінність від каучсерфінгу дуже суттєва. Тут вас часто запрошують на різні ферми або ранчо, дають вам дах над головою, годують, а натомість просять допомагати по господарству (роботи самі різні). Час роботи строго регламентовано - зазвичай 4 години.

Читайте все новости по теме "Семейный туризм" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости