Дивовижна природа: опубліковані фото лавових озер нашої планети

1.1т

Лавове озеро — озеро з рідкою, як правило, базальтовою лавою у вулканічному кратері або заглибленні.

Тільки п’ять вулканів Землі володіють таким природним об’єктом, як лавове озеро. Це робить кожен із прикладів унікальним і неповторним. Пропонуємо вам весь список лавових озер світу. 

Африканський Ерта-Але, в північно-східній частині Ефіопії, є єдиним в світі вулканом з двома лавовими озерами. Обидва "лавоема" утворилися в 1960-му році і існують досі.

Найвідомішим вулканом з лавовим озером вважається Ньирагонго, розташований на території ДР Конго. Його озеро вважається найбільшим в світі, серед лавових і становить близько 1200 метрів в ширину, а глибина досягає 600 метрів.

Вулкан Амбрім в архіпелазі Вануату, на однойменному острові, являє собою вулканічний комплекс, в двох кратерах якого є лавові озера. Вважається, що формування озер відбулося приблизно 19 століть тому. Саме термін "вулканічний комплекс" не дає статус Амбріму ще одного вулкана з двома озерами.

 Дивно, але діючі вулкани є навіть в Антарктиді. А якщо вжеми про це згадали в даному матеріалі, то ви розумієте, що там також є і лавове озеро.Розташоване воно в кратері вулкана гори Еребус на острові Росса. Тут лавове озеро сформувалося в 1972-му році.

Кілауеа – наймолодший і найактивніший вулкан на Гаваях. Також його вважають одним з найактивніших на планеті.

 

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель LifeStyle" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости