Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости баскетбола

На шляху до кубку України Черкаси подолали харків'ян

35

"Черкаські Мавпи" 117 - 65 "Харків - Політехнік"                  32:13, 31:19, 35:17, 19:16

Кубковий матч проти "Харківського Політехніка" не мав ані турнірного, ані тактичного значення. Адже ще перший матч 1/8, який відбувся в Харкові по суті визначив ім’я чвертфіналіста. Тоді черкащани перемогли з різницею в 24 очки – 123:99. А от підготуватися боєм перед надважливим матчем чемпіонату проти "Азовмашу" в повній мірі не вийшло з інших причин. Справа в тому, що в лазареті команди опинилися відразу двоє захисників – Андрій Лєбєдєв (проблеми з шиєю) та Едмунд Валейко (гомілкостоп). Із огляду на це, у своєму останньому матчі за черкаську команду Павло Цьопич отримав найбільшу кількість ігрового часу за весь час перебування в штабі черкащан. "Значущість" матчу розуміли і місцеві фани, яких вперше в цьому сезоні в ПС "Будівельнику" було менше тисячі.

Щоправда для "Мавп" це аж ніяк не привід аби посоромитися. Зі стартом матчу втримати спурт господарів харків’янам допомагали лише влучні атаки з далеку. Але варто було господарям перебудуватися на індивідуальну опіку, як розрив у рахунку почав впевнено рости. Вражаючий ривок, який майже самотужки забезпечили два американця (Джонсон та Діккенс), – 18:2 відправляє команди на перший відпочинок із пристойною різницею – 32:13. За відсутності Тимура Арабаджі функцію лідера в харківській команді взяв на себе Олексій Цимбал. Але якщо на старті матчу своїми індивідуальними діями екс-гравець "Черкаських Мавп" ще міг якось зарадити потужній командній грі черкащан, то після того як із ним індивідуально почав працювати "руйнівник" Умбрашко про якісь здобуті очки було й годі говорити. Сам же латвієць окрім захисних дій не забував потурбувати конструкцію зверху та покласти трьошку. У підсумку він став одним з найрезультативніших – 22 очки та 4 передачі. Найбільше ж дошкуляв супернику, як і в першому матчі цих команд Кеніал Діккенс – 25 очок та 10 підбирань.

Окрім ефектного баскетболу, який черкащани демонстрували по ходу всього матчу, вони поставили перед собою мету здобувати в кожному періоді більше 30-ти очок. Винятком стала остання десятихвилинка, в якій черговий раз далась в знаки мотивація господарів паркету. Щоправда в цьому періоді тренерському штабу черкащан і бесь цього було над чим задуматись: в боротьбі під власним щитом Олександр Печерський "заліпив" Кирилу Фесенку та так, що останній вже не зміг вийти на паркет. Неофіційна версія – перелом носа і лікування протягом трьох днів. Та відсутність молодого центрового, який зібрав дабл-дабл – 12 очок та 12 підбирань, вже ніяк не могла позначитись на рахунку – 117:65.

Андрій Подковиров, головний тренер БК "Черкаські Мавпи": Окрім турнірного значення цей матч, особисто для мене, відкривав ще кілька можливостей. Сьогодні протягом матчу я постійно змінював тактику захисту, аби зрозуміти наскільки змінюється рівень гри після зміни індивідуального захисту на "зону", поки що ідеального результату я не побачив. Звісно в наших думках фігурував матч з "Азовмашем". Поки що сказати, що ми повністю готові – не можу. Найбільші проблеми – це наші травми, але гадаю до гри з маріупольцями всі будуть готові.

Олексій Цимбал, форвард БК "Харківський Політехнік": Проти черкаської команди з її підбором гравців завжди важко грати. Плюс до цього ми грали без Арабаджи, тай в мене є певні проблеми зі здоровям. Я гадаю що до матчу чемпіонату, який ми відіграємо також в Черкасах, "Харківський політехнік" буде у значно кращій формі і якщо не візьме реванш, то принаймні нервові клітини черкащанам попсує. На сьогоднішній день пройти "Мавп" у кубку України – це нереальне завдання. Зараз же перед командою стоять зовсім інші завдання – зберегти суперлігівську путівку. За для цього нам безумовно потрібен хороший спонсор, якого зараз нажаль нема.

Наши блоги