Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости баскетбола

У баскетбольной сборной Украины новый главный тренер

32

Відбулося! Національна збірна України одержала нового наставника. Ним став Віталій Лєбєдінцев, який починав дитячим тренером, а потім приводив "Одесу" до "золота" чемпіонату України. У п'ятницю залишалася формальність: затвердження його кандидатури в міністерстві у справах молоді і спорту. Але ще у четвер, коли федерація подала пропозицію в міністерство, Віталій Олександрович впритул приступив до своїх обов'язків.

Насамперед потрібно було переговорити з кандидатами про їх бажання грати в збірній, щоб скласти заявочний лист з 24 осіб. Так, з Леонідом Яйло тренер поговорив відразу після закінчення матчу "Києва" проти "Хіміка". Чим, признаюся, викликав чимале здивування автора цих рядків.

- З поваги до всіх баскетболістів з громадянством "Україна" потрібне до кожного звернутися і поговорити. Це моє глибоке переконання, - пояснив Віталій Олександрович. - Яка буде реакція - інше питання. Якщо хто не захоче грати в збірній, не потрібно його засуджувати. Хоча, до речі, зараз FIBA має намір зобов'язати гравців, яких викликають в збірну, прибувати в її розташування. Якщо ж ми когось і умовлятимемо, то, думаю, ми не станемо виносити сміття з хати. Все ж тренерська частка така, що без гравців нічого добитися не можна...

- Молодим потрібно з когось брати приклад...- Є Медведенко, Ліщук... До речі, я вважаю, що лідер команди повинен бути і її капітаном. Це повинна бути в повному розумінні слова посада - з відповідальністю за запізнення, дисципліну. У мене є позначки, але капітана повинна вибирати команда. Розуміючи при цьому його роль.

- Як пройшли бесіди з іншими кандидатами?- Ніхто з тих, з ким вже вдалося поговорити, не відповів відмовою. Залишилося з'ясувати три глобальні кандидатури... З Медведенко розмовлятимемо на цьому тижні - Стас тільки приїхав до Києва, йому треба дати час відпочити.

- Вже визначилися, хто буде вашими асистентами?- Є п'ять кандидатур, з яких потрібно буде вибрати двох-трьох: Берестнєв, Яценко, Дятловській, Завалін, Базелевський.

- У сезоні-2003/04, коли ви покидали пост головного тренера БК "Київ", ви скаржилися на проблеми із здоров'ям... - Я відповім по-одеські - питанням на питання: скажіть, а хто з тренерів не має проблеми із здоров'ям... Глобальних, тьфу-тьфу, немає, а так, по дрібницях...

Лєбєдінцев повідомив, що планує зібрати кандидатів орієнтовно 20 липня. Перший збір хоче провести на морі, можливо, в Алушті. Перед офіційними матчами відбору Евробаськета-2007 планує 8-9 спарингів. На початку серпня - участь в турнірі в Талліні з Угорщиною, Ізраїлем і Естонією, в кінці - спаринги в Ризі з Латвією. У середині - товариські матчі в Києві.

Про нашу відбіркову групу, де суперниками будуть Болгарія, Швеція і Польща, Лєбєдінцев говорить так: "Не кривитиму душею і скажу, що група архіскладна. Але і прогулочною вона не буде. У нас не зовсім вдалий календар: у першому крузі з болгарами і поляками граємо в гостях. Вони ще будуть дуже мотивовані... Ми вважали: щоб залізно гарантувати собі вихід на Євро-2007 потрібно вигравати п'ять з шести матчів".

Наши блоги