Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

За дискриминацию будут снимать очки

60

Минулої п’ятниці відбулося засідання КДК ФФУ, на якому найбільш резонансними видалися питання стосовно поведінки уболівальників львівських "Карпат" під час календарних виїзних матчів клубу проти "Бурштина" та столичного "Динамо". В обох випадках клуб покарано за дискредитаційні та образливі вигуки на трибунах під час матчу. У першому випадку галицький клуб буде змушений заплатити 2000 у.о., а за поведінку організованих уболівальників на столичному НСК "Олімпійський" – 5000 у.о. За коментарями щодо такого рішення прес-служба ФФУ звернулася до голови КДК ФФУ Стефана Решка.

- Усе частіше на вітчизняних стадіонах доводиться стикатися з випадками порушення Регламенту, пов’язаними з проявами дискримінації, - сказав Стефан Михайлович. – Складається враження, що деякі глядачі, яких важко назвати справжніми вболівальниками, під впливом емоцій від футбольного матчу ігнорують будь-які морально-етичні норми, втрачають поняття загальноприйнятих людських цінностей. Між тим міжнародні футбольні інституції досить жорстко реагують стосовно всіх футбольних суб’єктів, що не виконують положень Регламенту та "беруть участь" у цих інцидентах. На початку квітня на адресу ФФУ надійшов Циркуляр ФІФА із зазначенням більш жорстких санкцій щодо подібних негативних тенденцій. В ньому йдеться про рішення щодо рішучих дій проти цієї негативної тенденції.

- Які нововведення передбачає даний документ?- Згідно зі змінами до ст.55 Дисплінарного Кодексу ФІФА, затвердженими Виконкомом ФІФА 16-17 березня, за будь-які вигуки або дії дискримінаційного характеру з боку футболіста передбачається дискваліфікація такого гравця на п’ять матчів, а офіційна особа змушена буде сплатити штраф щонайменше 30 000 швейцарських франків.

Якщо на загальний огляд уболівальники виставлять транспарант з лозунгами дискримінаційного характеру, або будуть звинувачені у дискримінаційній поведінці, то клуб, за який вони вболівають сплатить 30 000 швейцарських франків, а наступний офіційний матч команда буде змушена провести без глядачів. Кожного уболівальника, що буде помічено у вищесказаних порушеннях, протягом двох років не буде допущено на стадіон.

Четвертий параграф Циркуляра ФІФА передбачає автоматичне зняття трьох очок у змаганнях внутрішньої першості за будь-який акт дискримінації, описаний вище. Повторна подібна "витівка" коштуватиме команді шести очок, а за систематичні такі порушення вона взагалі може бути переведена до нижчої ліги. Важливо зазначити, що окремим пунктом йдеться про те, що національні асоціації, у Регламентах яких є стаття щодо неприпустимості дискримінації, зобов’язані дотримуватися зазначеного Циркуляру з моменту його прийняття. А ті федерації, що лише планують включити дану статтю, мають це зробити до 1 липня ц.р.

- Але ж згідно з таким рішенням ФІФА Контрольно-дисциплінарний комітет національної федерації мав ухвалити більш жорстке рішення?- ФІФА попередила нас про те, що в разі невиконання даного рішення Виконкому, будь-яка асоціація буде відсторонена від міжнародного футболу на два роки. Та незважаючи на це, справді, поставилися лояльно до львівських уболівальників, виносячи рішення щодо зазначених матчів. Ми спрямували до ПФЛ 11 і 13 квітня відповідні листи, та розуміємо, що складно за короткий час проінформувати уболівальників про такі жорсткі міри до їх клубів. Але хочу попередити всіх вітчизняних прихильників футболу, що вже наступний подібний випадок розглядатиметься нами у рамках вимог міжнародної футбольної асоціації. При цьому сподіваємося, що з подібною негативною тенденцією нам більше не доведеться стикатися.

Так, в Україні, схоже, виникла нагальна необхідність на жорсткі санкції. Протягом кількох днів у двох матчах "відзначилися" прихильники одного клубу, що має в Україні самобутню історію та традиції. І якщо під час календарної зустрічі І ліги "Карпати" Львів – "Енергетик" Бурштин виїзд львівських вболівальників, що порушили Регламент під час зазначеного матчу, була неорганізована группа, то під час півфінального матчу відповіді Кубка України "Динамо" – "Карпати" образливі вигуки лунали з вуст прихильників львівської команди, котрі прибули до Києва організовано.

Через це ми хочемо закликати вболівальників поводитися пристойно на стадіонах. Адже на трибунах знаходяться жінки, діти, яким навряд чи приємно перебувати в середовищі, де звучать брутальні лайки та ганебні висловлювання. І до таких горе-вболівальників ми не будемо більше поблажливими. Вони мають розуміти, що через їх емоції можуть постраждати рідні клуби.

Наши блоги