Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

Генісон: "Євро-2012 - найуспішніший чемпіонат в історії"

139

Микола Озеров

Футбольний чемпіонат Європи став для українських вболівальників одкровенням. Принаймні, для тих, хто відвідав бодай один матч. Дивним було все, починаючи від швидкого входу на стадіон, продовжуючи привітністю й обізнаністю стюардів й закінчуючи власне поведінкою вболівальників на трибунах арен. Але Євро-2012 позаду. Чи буде отримана від УЄФА практика ставлення до фанів взята на озброєння? Це питання проходило червоною ниткою крізь розмову "Обозревателя" з Володимиром Генісоном, керівником "Укрспортарени", компанії, яка зокрема займається управлінням НСК "Олімпійський".

- Пане Володимире, загальна тональність відгуків про чемпіонат Європи – позитивна. УЄФА тої ж думки?

- Справді, відгуки були лише позитивні. Щодо працівників Союзу європейських футбольних асоціацій, то вони не очікували, що ми встигнемо підготуватися, а якщо встигнемо, то не думали, що буде такий рівень. Здивували ми не лише спорткомплексом "Олімпійський", а й командою професіоналів, яка повністю вела операційну діяльність самостійно. Перші дві гри робота реалізувалася під наглядом УЄФА, а з рештою трьома матчами Євро-2012, включаючи чвертьфінал і фінал турніру, впоралися самостійно.

- Як вплине досвід проведення фіналу між Іспанією і Італією на подальшу роботу НСК "Олімпійський"?

- Фінал чемпіонату Європи – такий же матч як і інші. Різниця була лише в церемонії закриття. Над безпекою ми працювали всі п'ять матчів одинаково. Фінал для нас – лише матч, який успішно пройшов на нашому стадіоні. Трансляція велася майже у всіх країнах світу, а ефір переглянуло більше мільярда глядачів. Останній поєдинок Євро-2012, котрий визначив володаря кубка Анрі Делоне, встановив нові рекорди УЄФА по телепереглядах. Тільки на території Європи матч Іспанія – Італія перед телеекранами одночасно подивилися більше 125,3 мільйона осіб.

УЄФА надає інформацію, що в порівнянні з фіналом чемпіонату Європи 2008 року, цьогоріч глядацька аудиторія Євро збільшилася в 10 разів. При цьому найбільше фанів (майже 43 млн. чоловік) 1 липня зібралися перед телеекранами в Італії та Німеччині. В Україну футбольний бій на полі головної спортивної арени країни по телебаченню дивилися понад 5,5 мільйона вболівальників.

- Але повернемося до старту Євро. Чи були допущені помилки при проведені першого матчу турніру на НСК "Олімпійський"?

- До старту чемпіонату Європи на "Олімпійському" було проведено вісім матчів внутрішнього футбольного календаря. Всі недоліки, котрі виявляли в роботі, миттєво виправляли. Приміром, ми швидко розібралися з причинами, які призвели до невеликої давки на Північних воротах на матчі минулого чемпіонату "Динамо" - "Дніпро". Було перепрограмовано систему, потоки людей були розведені, встановлені вказівники. Тому протягом Євро на НСК "Олімпійський" суттєвих проблем не виникало. Ні на першому матчі, ні на решті.

- На вашу думку, що сприяло новому рекорду відвідуваності Євро?

- По-перше, за словами панів Платіні і Каллена, це не лише турнір, який побив рекорд по переглядах та відвідуваності, але й найуспішніший чемпіонат Європи в історії. Всі дуже хвилювалися, адже Україна та Польща – країни, котрі ніколи не приймали таких серйозних футбольних змагань. Але нинішні організатори спрацювали краще, ніж попередні країни. Думаю, цьому сприяв розвиток новітніх технологій на щойно побудованих стадіонах з сучасною інфраструктурою. Якщо брати до уваги газон, то новітні технології вирощування дозволили мати такий вигляд футбольного прямокутника, наче до того на ньому ніхто не грав. Поле постійно виглядало свіжим. Ми жодного разу його не змінювали.

Стосовно рекорду відвідуваності, то варто зазначити, що був спортивний інтерес – подивитися на країну, навколо якої було стільки скандалів і розмов. Скажімо, щодо расизму й нецивілізованості українців. Та й НСК "Олімпійський" розглядали, сприймали за чудо світу. Навколо нього теж вистачало анти-піару – скільки будували і скільки грошей вклали. Насправді ж це один з найдешевших стадіонів у світі, якщо рахувати, скільки коштує одне місце на стадіоні.

- Зараз, після успішного проведення Євро-2012, честь бути причетним до організації Євро-2012 приписує собі ледь не кожен. Кому б подякували особисто ви?

- Борису Вікторовичу Колеснікову. Бо якби не цей двигун прогресу, то нічого б у нас не вийшло…

- Чи потребують стадіони косметичного ремонту після проведення матчів Євро?

- Так, звичайно. Усі збитки від матчів Євро були оцінені професійними оцінниками. УЄФА компенсує збитки і повертає нам стадіон у тому вигляді, у якому ми його їм передали.

- Окрім заявлених концертів іноземних музичних зірок, чи планується проведення інших заходів, як то анонсоване після відкриття "Олімпійського" проведення легкоатлетичних змагань?

- Звичайно. У наступному році Федерація легкої атлетики серйозно займеться цим питанням. Ведуться переговори. Якщо Україні довірять етап чемпіонату Європи чи світу, то він обов"язково відбудеться на НСК "Олімпійський".

- Поки ж маємо старт чемпіонату України з футболу. В чому різниця між підготовкою українського чемпіонату і європейського?

- Різниці немає. Ми готували нашу операційну команду до Євро-2012. Збираємось продовжувати так працювати, схема змінюватися не буде. Ми однаково працювали до, під час і після Євро. Це один і той же людський ресурс. Навіть меню у фаст-фудах змінюватися не буде, ціни залишаться такими ж. Все залишиться незмінним.

- На табло буде проводитись трансляція матчів, як було на Євро?

- Ні, бо це заборонено регламентом ФФУ. Навіть повтори заборонено показувати.

- Чи вплине Євро на відвідуваність матчів чемпіонату України?

- Думаю, вплине. Вболівальники побачили, що на стадіон можна прийти з родиною і чудово провести час в компанії дітей та дружин. Приріст буде спостерігатися не з числа завзятих футбольних фанів, адже вони як ходили, так і будуть ходити на матчі улюбленої команди, а з нецільової аудиторії. Звичайні родини будуть використовувати вихідний день для відвідування футболу, як розважального заходу. Тому після закінчення сезону відпусток і канікул команда НСК очікує нових вболівальників на стадіоні. Наша команда зробить все для того, щоб перебування на головній арені країни було комфортним та переповненим позитивних вражень.

- В інтернеті вболівальники скаржаться, що сезонні абонементи на матчі команди київського "Динамо" стали дорожчими, а вартість квитків змінилася. Чи не суперечить це політиці клубу та стадіону?

- У вас не зовсім вірна інформація. У нас є дев"ять цінових категорій квитків вартістю від 10 до 250 грн. Так само маємо і дев"ять категорій сезонних абонементів вартістю від 150 до 3750 грн. Ціна кожного абонементу легко вираховується. Треба вартість квитка помножити на 15 матчів. Кубкові матчі володарі абонементів мають можливість відвідувати безкоштовно, як бонус до вартості абонемента. До початку сезону вболівальники також мали нагоду скористатися 10-відсотковою знижкою при купівлі сезонної перепустки.

Читайте все новости по теме "Евро-2012" на OBOZREVATEL.

Наши блоги