24 февраля • обновлено в 01:39
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Блоги - Общество

Боротьба буде дуже напруженою: УПЦ МП залишиться п'ятою колоною

21.4т
Читать материал на украинском

Українська православна церква Московського патріархату зажадала від екзархів Константинопольського Патріархату покинути "канонічну територію" УПЦ МП і також заявила про призупинення служіння з ієрархами Константинополя. - Ред.

Найперше. Якщо взагалі глянути в історичній перспективі, то причому тут Московський патріархат до української території? Територія нинішньої України власне була історично канонічною територією Константинополя Вселенського патріархату.

На території нинішньої України в підпорядкуванні Константинополя була Київська митрополія, була Галицька митрополія, була так звана Проїлавська митрополія - це нинішній південь Бессарабії, Одещина. І на території Криму була митрополія, яку називали Готською або Готвейсько-Кафальською, теж в підпорядкуванні Константинопольського патріархату.

Всі ці митрополії, їхні території були приєднані до Москви чи шляхом підкупу Константинополя, чи просто шляхом загарбання і силового примусу. Це дуже важливо.

Друге. Відомий диякон Андрій Кураєв, який зараз в Московському патріархаті є опозиціонером, заявив коли МП пішов на недружні кроки щодо Константинополя: "Поздравляю, мы теперь раскольники".

Тобто розкол світового православ'яйде з Москви. Ще російські імператори намагалися зайняти Константинополь і Стамбул з тим, щоб це була третя столиця Святої Русі, тобто Російської імперії, і таким чином Вселенський патріархат - світове православ’я - підпорядковувалось би напряму їм.

Були такі намагання за часів Петра I, Катерини II, за часів Миколая I (так звана Кримська війна, це було її головним мотивом) і так далі аж до Першої світової війни, куди Російська імперія теж влізла з метою поставити "хрест на Софію" - підпорядкувати собі Константинополь.

І нарешті Сталін не приховував свого бажання захопити Константинополь і приєднати його до СРСР. Навіть готувався до цього, але у американців з’явилася атомна бомба, і він змушений був спинитися.

Тепер Москва не може діяти такими відвертими силовими методами. Вона просто розколює світове православ’я.

Третє. Позиція верхівки Української православної церкви Московського патріархату (тому що на низах можуть бути зовсім інші настрої) засвідчує, що це не українська і не православна церква, ба більше - це не церква, це інструмент. Вона залишається тим же інструментом, який створив Сталін, інструментом закріплення імперського панування. Все інше - це похідне.

Після надання Томосу в Україні почнуться найскладніші процеси. Звичайно УПЦ МП залишиться як складова п’ятої колони. І звичайно боротьба тут буде дуже і дуже напруженою.

А що стосується Лаври, що Київської, що Почаївської, то не Москва їх створювала і не Москва їх споруджувала. Власне кажучи, ще в 1992 році треба було припинити те абсолютно незаконне розпорядження цими Лаврами з боку Московського патріархату, але суспільство не було ще до того готове.

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

33
Комментарии
8
2
Смешно
115
Интересно
4
Печально
2
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
moskovec leonid
moskovec leonid
Сектантам МП-указали на їх місто ..!!Крадене треба повертати і просити пробачення в України і Константинополі- за гріхи.проти православія...!!!!!!!!
Показать комментарий полностью
Бешенство Ватки
Бешенство Ватки
Ватоправославные! Готовьтесь уходить на исконно ватную родину ибо ватоправославную секту признают экстремистской. Так что собирайтеся и, помолясь Кириллу и Путину, чемодан - вокзал - Ватостан.. Счастливого пути.
Показать комментарий полностью
Ференц Евгения
Ференц Евгения
Мороз Дмитрий, «Русские - народ, который ненавидит волю, обожествляет рабство, любит оковы на своих руках и ногах, любит своих кровавых деспотов, не чувствует никакой красоты, грязный физически и морально, столетиями живёт в темноте, мракобесии, и пальцем не пошевелил к чему-то человеческому, но готовый всегда неволить, угнетать всех и вся, весь мир. Это не народ, а историческое проклятие человечества» - И.С. Шмелёв.
Показать комментарий полностью
Мороз Дмитрий
Мороз Дмитрий
Бешенство Ватки, уже 3 млн уехали. Поезд Львов-Москва ходит ежедневно. Билетов не хватает. Киев-Москва - самый прибыльный маршрут на УкрЗализныце. Так что, скоро все уедут. Или туда и ли в другую сторону. Стрыбай дальше.
Показать комментарий полностью
Ильчук Андрей
Ильчук Андрей
вот почему москва так в православие вцепилась, и не желает отпускать? Да потому, что православие вообще, в принципе, ущербно тем, что заявляет будто бы Сын Божий не подобен Богу, ведь Бог триедин, а Сын Божий как утверждает православие двойственный "богочеловек" дуальный. В то же время себе попы не желают от своих попадей деток не от себя, схожих на вредного соседа. Таким образом главная христианская заповедь "поступай со всеми так, как хочешь, чтобы поступали с тобой" в православии не исполняется. Впрочем, другие церкви грешат тем же самым. Но ортодоксами при этом все-же именуются православные, потому с них спрос строже, чем с других, раз присвоили себе старшинство. Поэтому если бы православие избавлением от своего богохульства отличилось москалей подальше отправив, было бы дело. А так снова одна политика, к сожалению.
Показать комментарий полностью

Новости общества

Топ-публикации

Топ-блоги