18 октября • обновлено в 00:02
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Блоги - Общество

Російські спецслужби спробують усунути Вселенського патріарха

25т

Процедура надання Томосу Україні вийшла на фінішну пряму. Як тепер діятиме УПЦ МП - противниця Української помісної церкви? - Ред.

Справа навіть не в Московському патріархаті, який фактично завжди був підрозділом держави після патріарха Тихона. Я вже колись казав, що це зовсім інша церква, ніж Російська православна церква 1917-1925 років. Це сталінський патріархат, це церква при державі, при ідеологічному відділ ЦК КПСС, а тепер при спецслужбах.

Так от, я боюся, що російські спецслужби спробують усунути Вселенського патріарха і його найближче оточення в Константинополі, тобто Стамбулі. Крім цього, можливі замахи також на ієрархів Української церкви Київського патріархату і Автокефальної православної церкви, щоб зупинити і зірвати ці процеси. Це перше.

Друге, що може бути організоване - це організація провокацій зі спробами захоплення Києво-Печерської і Почаївської Лавр.

Третє. Може бути якась провокація у вигляді масової антиурядової маніфестації усіляких звезених з усієї України прихильниць російського православ’я похилого віку, і у це будуть вкраплені бойовики у рясах російського православ’я. Це вже ми на хресній ході спостерігали - як не тільки російські ченці, а й черниці марширують рядами у ногу.

Цього я, власне кажучи, найбільше боюся і цих речей не виключаю, тому що це якраз і є найефективніші засоби зірвати чи принаймні відкласти у довгу шухляду завершення процесу надання Томосу і проведення об’єднавчого Собору українського православ’я.

Чи має бути у такому випадку захист силовими структурами українських патріархів і Лавр?

Стосовно захисту Київської та Почаївської Лавр (ще є на Донбасі, але то окрема річ), то тут українські силові структури повинні не просто захищати їх. Вони повинні їх зачищати від російських бойовиків і агентури спецслужб. Саме зараз час їх жорстко і компетентно зачистити. Тому що там цієї публіки вистачає. А все інше - охорона - звичайно повинна бути. Тут спецслужби, які захищають Вселенський патріархат, не тільки українські, а й інші, повинні проявити свою високу професійність.

Номінально Московський патріархат - це дуже велика структура. Ця структура сильна не вірянами, а своєю номенклатурою найперше. Але є відпрацьовані методи нейтралізації цієї публіки - номенклатури, хоч вона і в рясах, з одного боку.

А з іншого боку я думаю, що значна частина цих структур Московського патріархату перейде в єдину Українську помісну православну церкву, якщо побачить, що ці справи і настрої і суспільства, і держави серйозні.

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

2
Комментарии
4
1
Смешно
78
Интересно
19
Печально
4
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Oluschenko Ostap
Oluschenko Ostap
жаль, что Вселенский не издал сам документ. Он и себя бы так обезопасил и предупредил бы беспорядки, в какой-то мере. Потерялся бы смысл ... "Поезд ушёл...". А так всё может быть, а нам следует помнить об вышеперечисленных предостережениях.
Показать комментарий полностью
Litvinenko Nik
Litvinenko Nik
Levitsky Valery, -был бы документ-а взять кому будет...теперь кстати и Патриарха Филарета беречь надо-а то с кацапов не убудет...
Показать комментарий полностью

Блоги / мнения

ads pixel