Кучмі треба вибачитись перед українським народом

Кучмі треба вибачитись перед українським народом

Екс-президент України Леонід Кучма заявив, що порадив би Трампу попросити вибачення за те, що "ядерний клуб обманув Україну" (Будапештський меморандум). Гарантій безпеки і територіальної цілісності нема.- Ред.

Кучмі треба не закликати інших до вибачення, а самому вибачитись перед українським народом, що він дав цей український народ ошукати при своєму президентстві. Основні стратегічні озброєння були виведені з України саме за президентства Кучми. Тактична ядерна зброя переважно за часів Кравчука, а стратегічна – за часів Кучми.

Саме Кучма був не те, що наївним, а піддався тиску, не міг мобілізувати український народ для того, щоб цей тиск витримати. Не зміг виторгувати Україні ніякі хороші умови для такого ядерного роззброєння і взагалі не зміг довести, що вона потрібна Україні.

Тобто фактично це спроба перекласти вину на чиюсь голову зі своєї. З того часу змінилось кілька президентів, а Кучма все ще роздає поради.

Треба сказати, що у політиків є такий вид професійного захворювання – вони розумні через 10 або 20 років, після того, коли треба було бути розумним. І вони зараз розповідають, як треба робити. Кучма, Кравчук, Ющенко та інші. Виникає питання: де ж ваш розум був, коли ви були при владі, чого ж ви не зробили так, як треба?

Що може захистити Україну?

Вступ в НАТО, який, до речі, Кучма двічі зірвав.

Один раз був дуже хороший шанс у нас у 1997-му році у приєднанні до Альянсу, а другий раз - на початку 2000-х. Обидва рази Кучма зірвав ці плани. Один раз погодився на договір з Росією і на цьому "закрив питання" на різноманітних газових схемах. А другий раз нібито проголосив вступ до НАТО, а потім призначив Медведчука в свою адміністрацію президента.

Один раз зірвав Кравчук вступ до НАТО, він мав такий хороший шанс. Потім Ющенко. Ну і два рази Кучма. Так що у нас такі президенти, які підставили свою країну під дуже потужний удар.

І нинішньому керівництву в дуже важких умовах доводиться цю ситуацію виправляти. І нинішнє керівництво країни справляється зі своїми обов’язками значно краще, ніж справлявся Кучма, Кравчук, Ющенко, я вже не кажу про Януковича.

Можна сказати, що нинішнє керівництво значно ефективніше для інтересів України, ніж всі попередні президенти, разом узяті.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Украинаядерное оружиеЛеонид Кучма