21 февраля • обновлено в 10:45
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Блоги - Общество

Чим відрізняється Московський патріархат від Київського? Погляд КП

31.7т

Ми приймаємо одні й ті самі істини віри – догмати. Та погляди на Україну й Українську Церкву – різні. МП стверджує, що Україна – неслухняна донька "Руського міра", а Київська Церква – одна з митрополій Російської Православної Церкви. КП вірить, що Україна – це незалежна, самостійна та повноцінна держава, яка варта того, щоб мати свою незалежну Церкву.

Єдиною законною (Канонічною) Церквою з часів Хрещення Руси-України 988 року на наших землях була Київська Митрополія Константинопольського (Вселенського) Патріархату. До нині вирішити будь-які канонічні питання в Україні не можливо без участі Вселенського Патріархату – Церкви Матері для нашої Церкви.

Спроби вирватися з духовного полону в XX столітті особливого успіху не принесли, однак вони заклали добрий фундамент для подальшої боротьби. Відродження Української Церкви в 1920-21 під омофором священномученика Василія Липківського було першою спробою відродити Українську Церкву в нові часи. Однак, впродовж 1930—1937 увесь єпископат, священство та активні вірні УАПЦ були знищені НКВД.

Друге відродження Незалежної Церкви відбулося 1942, коли єпископи Польської Православної Церкви арх. Полікарпа Сікорського відновили єпископат УАПЦ. Готуючи майбутнє Церкви, єпископат і частина священиків рятувалися від комуністів у США, Канаді, Австралії та Європі. Там Українська Церква продовжувала діяти до самого повернення на Батьківщину кінця 80-х – початку 90-х років XX cт.

Після проголошення незалежності України з діаспори повернулося духовенство Української Церкви, а Церква носила історичну назву УАПЦ. Паралельно з цим, в середовищі РПЦ в Україні назрівали проукраїнські настрої. Вихід низки єпископів і священиків з РПЦ та їх об’єднання в одну Церкву відбулося в червні 1992. Об’єднана Церква отримала назву Українська Православна Церква Київського Патріархату.

Юридичний конфуз – коли церква, яка прямо підпорядковується Московському Патріарху, сьогодні носить назву "Українська Православна Церква". Звичайно, це не так. У дійсності, Українська Православна Церква – це Київський Патріархат, а те, що називає себе УПЦ – є парафіями РПЦ в Україні. Це свідомий обман.

Відродження Української Церкви та намагання отримати канонічну незалежність є великим лихом для Москви, а тому вона робить все можливе в політичному плані, щоб знецінити значення та роль українського духовенства та вірних, кількість яких чисельно переважає не тільки саму РПЦ, але разом взяті кілька древніх Патріархатів.

Ускладнилися стосунки МП і КП після початку війни. Ієрархи УПЦ МП прямо виступають на боці окупанта. Багато парафій і священиків через це уходить від них. У свою чергу, УПЦ МП це представляє світу як силове захоплення націоналістами. КП стоїть на захисті інтересів віруючих українців, допомагає братам і сестрам у Криму, Донбасі та чисельних країнах діаспори.

А знаєш, скільки віруючих пішли від МП?

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Место
Источник
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Новости общества

Топ-публикации

Топ-блоги