Самые важные новости дня по состоянию на 14:00 - слушать аудио

642

Найголовніші новини дня станом на 14:00

Українська військова льотчиця Надія Савченко, яка незаконно утримується в російському СІЗО захворіла гострим панкреатитом і може померти, ослаблена майже тримісячним голодуванням. Як передає Bloomberg, про це заявив її адвокат Ілля Новиков.

Надії Савченко повідомили про її стан в середу лікарі в московській в'язниці, де вона міститься.

За його словами, Савченко погрожує відновити голодовку, яку вона частково припинила 5 березня, якщо Росія не погодиться на відвідування міжнародної медичної комісії за участю українських лікарів до 16 березня.

****

Україна звернулася до ООН з офіційним проханням відправки в Донецьку та Луганську області миротворчого контингенту. Про це повідомив директор інформаційного департаменту Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

"Наш міністр звернувся з листом до генсека ООН, в якому поінформував про ухвалення відповідного рішення РНБО, і звернувся з проханням про проведення відповідних консультацій на рівні Радбезу ООН. Але це було лише попереднє звернення", - розповів Перебийніс.

При цьому він повідомив, що Україна направить ще одне звернення до ООН про направлення миротворців на Донбас вже після того, як відповідне звернення буде прийнято Верховною Радою.

****

У Міжнародному валютному фонді очікують, що завдяки реформам в Україні та отримання міжнародної фінансової допомоги вже до кінця 2015 року золотовалютні резерви НБУ зростуть до 18,3 млрд доларів.

Про це повідомляється в аналітичних матеріалах Фонду.

Так, в 2016 році золотовалютні резерви НБУ повинні вирости до 22,3 млрд доларів, в 2017 році - до 28,5 млрд доларів, а в 2018 році - до 35,2 млрд

12 березня МВФ схвалив розширену програму допомоги Україні на 17,5 млрд доларів.

****

Бойовики ІГІЛ хочуть "підірвати Білий дім, Біг Бен і Ейфелеву вежу". Про це в аудіо повідомленні заявив офіційний представник терористів.

У своїй першій промові за два місяці Абу Мухаммад аль-Аднаном прийняв клятву вірності від нігерійського терористичного угрупування Боко Харам і перерахував міста, які вони хочуть атакувати: від Парижа і Рима до Єрусалиму і Кабула.

Аль-Аднаном також привітав нещодавнє рішення угруповання Боко Харам, сумно відомої своїми невибірковими терактами і викраденням дівчат, яка вирішила слідувати за бойовиками ІГІЛа. Він заявив, що це "нові двері, які відкрив Аллах" для джихадистів в Західній Африці.

****

"Арена Львів" залишилася без державної підтримки і більше не фінансується. Про це повідомив директор львівського стадіону Денис Ринський.

"З 1 січня 2015 стадіон не фінансується - не отримує ні копійки по жодному з існуючих бюджетів. Утримуємо величезну споруду з великими енерговитратами і масою проблем виключно з зароблених грошей.

Як місто, так і область максимально підтримують стадіон, розуміючи складні умови, в яких опинилося підприємство ", - написав Ринський на своїй сторінці в Facebook.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости