ГлавнаяБлоги

У Києві відкрився другий етап масштабного міжмузейного проекту "Чумацький шлях" про діалог української та кримськотатарської культури

1.8т

3 травня в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара" відкриття другий етапу міжмузейногопроекту "Чумацький шлях", організатором якого виступило видання "In- Art". На відкритті виставки виступили Генеральний директор Національного центру української культури "Музей Івана Гончара" Петро Гончар, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, керівник і організатор проекту Георгій Браіловський, генеральний директор Feldman Family Museum Олексій Артюхін, представник групи культурної дипломатії МЗС України Руслана Лінник, спів-куратор виставки доктор філософських наук Світлана Стоян.

"Розробляючи концепцію цієї виставки в рамках нашого проекту, ми намагались показати спільне коріння наших народів. Трипільська культура була розповсюджена на значний території сучасної України, мову її символів можна побачити сьогодні як в український, так і кримськотатарський культурі. Цей вплив унікальної стародавньої культури унаочнює той факт, що як у українців немає іншої Батьківщини, ніж Україна, так і у кримських татар немає іншої Батьківщини, ніж Крим", - розповідає Георгій Браіловський, організатор і куратор проекту.

Поєднання предметів трипільської кераміки з колекції Музею Олександра Фельдмана, один з експонатів якої - Трипільська Мадонна стала символом цієї події, та творів сучасних художників на території Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара" демонструє безперервний зв'язок між архаїкою та сьогоденням, ілюструє відображення стародавніх символів у сучасному мистецтві.

"Сьогодні, коли Україна приймає Євробачення – один з головних культурних фестивалів Європи, ми маємо на меті показати, що українська культура, як стародавня, так і сучасна, має дуже тісні зв’язки з іншими європейськими цивілізаціями. Це є одним з важливих аспектів нашої культурної самоідентифікації. І саме такий міжмузейний проект покликаний показати формування цих зв’язків, їхню потужність та вплив на сучасне мистецтво", - Олександр Фельдман ( Народний депутат України, колекціонер і меценат).

Особливістю виставки в Музеї Івана Гончара є передача мовою символів та орнаментальних композицій лінії ідентичності нашої культури, що проглядає крізь сакральний світ, відображений в декоруванні експонатів трипільскої культури з колекції Музею Олександра Фельдмана, які наче виринають з піщаних "барханів" експозиційного простору і застигають у повітрі. "Нами буде представлена Трипільська Мадонна-просякнута неймовірною ніжністю енеолітична скульптура матері з дитиною на руках, а також величний розписний посуд, в вишуканій орнаментиці якого відбився світогляд наших далеких пращурів",-Олексій Артюхін (гендиректор Музея Олександра Фельдмана).

Символічні образи місяця, "дерева життя", стилізованого змія, ромба, трикутника тощо, проходять крізь орнаменти трипільської кераміки, та візерунки на творах прикладного мистецтва різних народів від минулих часів аж до сучасності. Роботи Олексія Анда, Петра Антипа, VarrIng(Ігоря Бабія), Володимира Бахтова, Олександра Дяченка, Єгора Зігури, Миколи Журавля, Олексія Малих, Юрія Пікуля відображають тривалість зв’язків з трипільською культурою, при цьому відповідаючи вимогам сучасного динамічного світу.

"Нам було важливо продемонструвати, що самобутня "мова" українського мистецтва та його символічні коди мають тісний зв'язок із європейською культурною традицією, що унаочнюється у творах сучасних митців, представлених в експозиції" зазначає спів-куратор виставки Світлана Стоян.

Музейні експонаті з колекції Олександра Фельдмана, розташовані в піщаних барханах і земляних пагорбах, відео-арт від Анастасії Лойко, декорування від Оксани Тарасевич та аромат "Степ" від Олександра Перевертайло та "Зілля" від Ганни Шевчук створюють відчуття присутності у відкритому просторі українського степу. Вперше в організації виставкового простору взяв участь відомий український архітектор і дизайнер Сергій Махно.

Партнерами проекту виступили студія Сергія Махно, мережа торгових центрів Епіцентр.

Організаційні партнери - салон вин InVino, авторського букета Laflor, кримськотатарської культури Sand?k, арт-центр AlterEgo, рекламна агенція "Яспис", громадське об"єднання "El-Cheber", студія "BZ Patfums", компанія "УстрицыСкифии". Інформаційна підтримка – видання "Обозреватель", "Наши люди", "DOMUSDESIGN".

Видання "In-Art" - інформаційно-аналітичний портал про сучасне і класичне мистецтво, заснований в серпні 2014 року Галиною і Георгієм Браіловськими. Своєю метою засновники бачать вивчення і популяризацію української історії та мистецтва за рахунок створення, в тому числі, власних арт-проектів, з яких найбільш відомі: "Хмаринка-мандрівниця" та "Там, де діти сплять" в Мистецькому Арсеналі, Міжнародний арт-симпозіум "Communication" в 2015 році, Жіночій Арт-проект – Шоколадні сезони-2016 у Шоколадному будинку. Георгій та Галина Браіловські організовують виготовлення і тиражування арт- об’єктів, займаються консультуванням при формуванні приватних і корпоративних колекцій.

Відкриття виставки відбулось 3 травня о 17:00 у Києві в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара" за адресою: вул. Лаврська, 19 (вул. Івана Мазепи, 29).

Виставка триватиме до 25 червня 2017 року.

Наступними етапами розвитку проекту "Чумацький шлях" буде відкриття виставок в наступних локаціях:

05 травня "Гіпероніми", в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (знаходиться на території Лаври, вул.Лаврська, 9);

18 травня "Зруйнована казка", в Музеї української діаспори (вул.Московська, 40Б)

Науково-практичний симпозіум та лекторій, Національний художній музей України (вул.Грушевського, 6), дати уточнюються.

Посилання на сторінку події у Facebook: https://www.facebook.com/events/768436823312230/

За іншими подіями Проекту слідкуйте на сторінці Facebook: https://www.facebook.com/MilkyWayArtProject/

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги