Сергій Кудлаєнко у Вінниці прокоментував зміни до Конституції в частині децентралізації

393

Сьогодні, 23 травня, у Вінниці відбулось чергове засідання регіональної платформи місцевого самоврядування за участі Вінницької міської ради, облдержадміністрації, облради, міських і селищних голів Вінниччини. До дискусії були запрошені народні депутати, серед яких був і вінничанин Сергій Кудлаєнко. Організатором заходу виступила Асоціація міст України.

Темою обговорення стали зміни до Основного Закону в частині децентралізації, нові законопроекти щодо реформи місцевого самоврядування та проблеми імплементації законодавчих змін на місцях.

У своєму виступі під час засідання, Сергій Кудлаєнко зосередився на базових завданнях реформи місцевого самоврядування та прокоментував зміни до Конституції.

За словами народного депутата, ключовими завданнями децентралізації є забезпечення фінансової, інфраструктурної та кадрової спроможності всіх територіальних громад, а для цього необхідно внести зміни до Конституції щодо адміністративного устрою, наділити місцеві ради власними виконавчими органами та перетворити місцеві адміністрації на координаційно-наглядові органи.

«На сьогодні конституційні зміни є предметом для дискусій. Є зауваження щодо функцій префектів, до фінансового забезпечення місцевих бюджетів, адже наповнюються вони нерівномірно, тому разом із передачею повноважень має бути і виважений підхід до фінансової спроможності громад. Наводяться аргументи щодо перенесення місць надання послуг на рівень центрів громад і тут необхідно зберегти всі об’єкти інфраструктури, в яких є потреба - школи, ФАПи, об’єкти культури», - зазначив Сергій Кудлаєнко.

В ході розмови окремі питання децентралізації роз’яснили народні депутати, керівники області та міста. Своє бачення висловили і голови районних міст, адже, наприклад, повноваження щодо архітектурно - будівельного контролю на рівні районних міст не працюють, є зауваження і до розподілу екологічного податку та багато інших питань.

«Сьогодні відбулась конструктивна, відверта і корисна розмова, було проаналізовано «гострі кути» децентралізації, отримано багато слушних пропозицій, одна з яких - організація парламентських слухань з проблем децентралізації. Але варто відзначити, що на Вінниччині існує єдність всіх гілок влади в головному питанні - це формування ефективної місцевої влади та успішний розвиток регіону, а це означає, що децентралізація крок за кроком продовжується», - підкреслив народний депутат.

Прес-служба народного депутата

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги