Бронхіальна астма: чому виникає та як лікувати

5,9 т.
Бронхіальна астма: чому виникає та як лікувати

На бронхіальну астму страждають понад 300 мільйонів жителів планети. Найбільш вразливими до хвороби є діти й жителі міст із несприятливою екологією. Астма лікується амбулаторно, належить до тієї категорії захворювань, які впливають якість життя пацієнта й можуть стати причиною смерті.

Що таке бронхіальна астма?

Астма — захворювання, яке виражається у підвищенні чутливості нервових закінчень бронхів та швидкого їх подразнення. Під час спазму бронхів слизові оболонки бронхіол збільшуються й ускладнюють процеси вдиху та видиху. Астма супроводжується задишкою, сухим і надривним кашлем, свистячим хрипом і відчуттям стиснутості у грудях.

Частота й інтенсивність нападів різняться: інтервал може варіюватися від години до однієї доби. Зазвичай напади відбуваються під час фізичної активності, вдихання холодного повітря, вночі під час сну або на світанку. Між періодами загострень пацієнт загалом почувається добре.

Видео дня

Бронхіальна астма: чому виникає та як лікувати

Причини виникнення захворювання

Вчені й досі не можуть чітко визначити головні причини виникнення захворювання, проте зазначають, що це поєднання генетичної схильності та низки зовнішніх подразників. До поширених і значущих із них належать:

  • Алергени. На 300–500% більша ймовірність захворіти на бронхіальну астму у людей, які мають в анамнезі алергічний риніт або атопічний дерматит. Астма також може викликати алергію на окремі подразники.

  • Спадковість. Якщо близькі родичі страждають на астму, то ви зараховані до групи підвищеного ризику.

  • Шкідливі умови праці. Серед людей, які працюють на хімічних виробництвах, спостерігається значно більша кількість хворих.

  • Куріння. Куріння під час вагітності та після пологів сприяє збільшенню ризику появи симптомів, схожих на астму.

  • Інші фактори. До них зараховуємо низьку фізичну активність, часті застуди, наявність зайвої ваги, приймання окремих ліків.

Подразниками також є пил, пилові кліщі, пліснява, шерсть і слина домашніх тварин, побутова хімія та засоби для прання. Посилення ознак бронхіальної астми може викликати сильне емоційне потрясіння — вважається, що стрес зумовлює зміни в імунній системі й, таким чином, підвищує запальну реакцію дихальних шляхів на різні типи подразників.

Бронхіальна астма: чому виникає та як лікувати

Профілактика хвороби

Щоб зменшити ризики розвитку хвороби:

  • Дотримуйтеся чистоти в домі. Регулярно провітрюйте приміщення як влітку, так і взимку, влаштовуйте вологе прибирання. Якщо повітря вдома занадто сухе, використовуйте зволожувачі.

  • Обмежте контакт з хімікатами. Намагайтеся використовувати менше побутової хімії, завжди надягайте захисну маску та рукавички.

  • Стежте за харчуванням. У вашому раціоні має бути збалансована кількість нутрієнтів (жири, білки та вуглеводи). Обмежте вживання напівфабрикатів.

  • Будьте фізично активними. Якщо не маєте часу відвідувати спортзал, візьміть за правило регулярно прогулюватися перед сном, використовувати сходи, а не ліфт.

Принципи лікування бронхіальної астми

Бронхіальна астма — серйозне захворювання, яке не можна вилікувати самостійно за короткий час. Загалом хворобу зараховують до розряду невиліковних. Медикаментозно можна лише сповільнювати її розвиток. Препарати й засоби для лікування астми також допомагають зменшити частотність й інтенсивність проявів хвороби. Курс лікування має призначити лікар, займатися самолікуванням категорично заборонено. При появі перших ознак захворювання потрібно відразу ж звертатися до спеціалістів за кваліфікованою допомогою, оскільки наслідки можуть бути трагічними.

Ефективним у питанні лікування бронхіальної астми є ереспал у таблетках. Eurespal призначають для лікування запальних процесів ЛОР-органів, нижніх дихальних шляхів, хронічних обструктивних захворювань легенів, бронхіальної астми, для симптоматичного лікування коклюшу. Таблетки ереспал потрібно приймати за призначенням лікаря та з дотриманням дозування, зазначеного в інструкції.