Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Вільні економічні зони як інструмент покращення економіки

4.7т

В Дубай вільні економічні зони створювалися для того, щоб в емірат прийшли іноземні інвестиції, і щоб дати імпульс міжнародній торгівлі в регіоні.

І нафта там була ні до чого. Вся справа в особливих умовах, які надавалися бізнесу і інвесторам. Працювати там могли компанії на 100% з іноземними інвестиціями (загальні правила вимагали мінімум 51% компанії у власності громадян ОАЕ). Плюс мінімальні податки і duty free для імпорто-експортних оперцій. А ще – жодних обмежень по найму. Трудова міграція в плюс: люди без питань їхали працювати в пустелю. Пілотний проект, реалізований ще у 1985-му став настільки успішним, що модель почала працювати і в інших еміратах. Все працює і сьогодні, планується відкриття нових. Китай у вільних економічних зонах випробовував моделі, які потім запускалися всередині країни. А коли китайці відкрили економіку для інвесторів, одразу отримали ефект від ВЕЗ: +60% прямих інвестицій. Тільки в одному Шеньжені протягом перших чотирьох років темпи зростання були фантистичні, +58% ВВП щорічно.

Вільні економічні зони всюди працюють як фактор прискореного економічного зростання. Мобілізуються інвестиції, обмін знаннями / інформацією / технологіями. Зараз їх понад 4000 по всьому світу. У розвинених економіках свого часу вільні економічні зони вирішували проблему нерівномірного розвитку регіонів. В економічно депресивних районах оживав малий і середній бізнес, з’являлись нові робочі місця.

В Україні вже зараз 10% території може працювати у режимі ВЕЗ, і у регіональній політиці, і для залучення прямих іноземних інвестицій. Є потенціал територій і людських ресурсів. Бізнес не зможе інвестувати сам в себе довго, потрібно залучати інвесторів.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Место
Источник

Наши блоги