Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Україна поставлена на паузу

33.5тЧитать материал на украинском

Курт Волкер працює по своєму графіку і намагається виконати ту місію, яку йому доручив Держдепартамент США. При тому, він прекрасно розуміє, що зараз виникла пауза у вирішенні конфлікту на Донбасі і є затримка із пошуком ефективного мирного рішення. На це є дві причини.

Перша, найголовніша. Це те, що українська влада не тримає слово не тільки перед своїми громадянами, що найважливіше, обіцяє одне – робить друге. Але вона так само не тримає слово і не є договороспроможною у відносинах із зарубіжними партнерами. І не тільки у Мінському форматі, а й у двосторонніх відносинах з ЄС, США й іншими державами. Вона бере на себе зобов’язання, а потім їх не виконує. Навіть ті, де гаряче обіцяє. Це відносини із Світовим банком, МВФ. Коли немає договороспроможності, шукати рішення Волкеру чи будь-кому іншому самому високому представнику – дуже важко.

Друга причина, чому затримується вирішення питання пошуку миру – це внутрішній політичний графік в Україні. Нинішній владі залишилось менше року. А пакет рішень, який лежить на столі із залученням міжнародної миротворчої місії – передбачає виконання абсолютно чітких і прив’язаних до часу зобов’язань, включаючи Україну. Цей період вимірюється не місяцями, а роками. Три, а то і п’ять років. Тому очевидно, що наші зарубіжні партнери, які налаштовані на пошук миру, ЄС і США, будуть чекати завершення президентських виборів в Україні. Їм потрібно зрозуміти, чи обере країна договороспроможного президента. Бо президент, згідно Конституції, є ключовою фігурою у сфері зовнішньої політики і політики безпеки. А саме про цю сферу зараз йдеться. Тоді з’явиться шанс на прискорений пошук миру.

При тому, безумовно, нинішні ускладнені відносини поміж Росією, США та Європою, так само об’єктивно затягують пошук мирного рішення.

Волкер ще раз побачив, що відбувається на лінії зіткнення, що відбувається всередині України, він почув думки парламентських фракцій, але зараз я не очікую жодних зрушень.

Те ж саме стосується і проведення реформ в Україні. Чекати якихось системних змін не доводиться. Їх потрібно було планувати і робити тоді, коли у президента був рейтинг майже 55%. Коли впала довіра і разом з нею і рейтинг – ніяких реформ уже не буде. Головне, не наробити ще більше стратегічних помилок, які потрібно буде розгрібати місяцями або роками. Оце очікування мінімум на сьогодні.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
48
7
Смешно
5
Интересно
43
Печально
8
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги