БлогиМир

Томенко: Далі влада може заборонити твори Шевченка

46

Якщо так піде і далі, то до 150-річчя з дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні можуть заборонити його «Катерину». Про це в ефірі «5 каналу», говорячи про ситуацію зі свободою слова в Україні заявив заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.

За його словами, сьогодні варто говорити не лише про обмеження свободи слова, а й про обмеження в ширшому контексті, зокрема про обмеження свободи висловлювань, свободи переконань, свободи віросповідування тощо.

Віце-спікер зазначив, що, наприклад, на сьогоднішній день «влада вибудовує на базі однієї конфесії ледь не офіційну державну церкву». Він привів у приклад історію з Десятинною церквою, коли всупереч позиції прем’єр-міністра та інших високопосадовців, священики Московського Патріархату, посилаючись на підтримку Президента України, заявляють, що все рівно будуватимуть культову споруду на місці історичної та найвідомішої християнської пам’ятки часів Київської Русі.

Томенко також назвав ненормальним, коли політики чи міліція вишукують, на їхню думку, некоректні висловлювання в творах письменниці Марії Матіос чи ще когось. «В Інтернеті ходить жарт, що до 150-річчя з дня перепоховання Тараса Шевченка в Україні, його твори можуть заборонити, бо поема «Катерина» починається рядками «Кохайтесь, чорноброві, та не з москалями», які можуть не сподобатись владі. Але, як відомо, у кожному жарті є доля правди», - сказав Томенко.

Наши блоги