Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Палаючі склади: про руку Москви та пастуха, який кричав "вовки"

7.7тЧитать материал на украинском

Вночі загорівся ще один військовий склад. В Ічні. Наразі триває евакуація населення, а всі починають згадувати попередні випадки, їх причини та хто поніс відповідальність.

Перше, варто розрізняти причини і передумови. А передумов до вибухів у нас щонайменше, три. Перша – війна з Росією та її зацікавленість у зниженні боєздатності ЗСУ. Друга – це величезний запас неутилізованого озброєння – відлуння "холодної війни". Третє – це спроби витягти із армії у 1991-2013 рр. всі ресурси, які можна продати, а відповідно – зниження засобів безпечного зберігання і самих запасів. Причому, розкрадання на всіх рівнях – як на вищому, так і на місцях. Починаючи від земельних ділянок і завершуючи розпилом конструкцій та боєприпасів на металобрухт. Власне, мало чим відрізняючись від інших галузей.

Щодо винних у трагедії, то формально все буде просто. Армія – одна з найбюрократизованіших структур. І покарання – це один з її "коньків". Є люди, які формально на момент вибуху в частині вважаються відповідальними за безпеку. І, як правило, цих військових і притягують до відповідальності. Чи винні вони насправді – говорити важко. Їм просто не пощастило в момент вибуху бути на зміні та вони не знайшли можливостей перекласти відповідальність нижче.

До війни за вибухи на складах могли запросто зняти не лише командира частини, а й цілого начальника Генштабу і командувача округом. Як у 2004 році за першу Богданівку. Хоча формально причиною в тому випадку назвали куріння на території. За куріння в частині звільнили начальника Генштабу ЗСУ! Після початку війни – міністр Полторак заявив, що за вибухи звільнили навіть "когось з генералів". Когось – якийсь не армійський термін. Тому про звільнених генералів ми не чули. Чули лише про засуджених майорів.

Тому армія видається такою замкненою структурою, сім’єю, з якої не виносять сміття. Дехто вважає, що це – своєрідна кругова порука, коли видають лише "крайніх", тих хто не вписався у структуру, або не зміг перекласти відповідальність.

Але якщо армія не зміниться, то будь-який інцидент навколо неї сприйматиметься як безалаберність та безвідповідальність. Бо сьогодні вже не можна як у 2015 році просто сказати: "диверсія Росії". Це вже треба довести, і покарати реально винних. І щоб про покарання почули так само як і про вибухи. Люди перестають вірити у "руку Кремля" навіть тоді, коли сірник дійсно запалює "рука Москви". Як у притчі про пастуха, який постійно кричав "вовки!". А коли прийшли справжні вовки, ніхто так і не прийшов на допомогу. І так само коли протягнеться справжня рука Кремля, в неї також ніхто не повірить.

А Кремль як ніколи сьогодні зацікавлений у тому, щоб розхитати довіру до армії. І не лише тому, щоб знизити боєздатність та піти у наступ. Збройні сили – це чи не єдиний інститут державної влади, рівень довіри до якого перевищує недовіру. Це – стовп, який тримає нашу державність. Бо коли люди недовіряють нікому зі своєї влади, - вони не здатні протистояти та об’єднуватись. І такій "сірій масі" простіше нав’язати і антидержавницькі гасла, і дружбу з агресором, і в кінці кінців - легітимність окупації чи анексії іншою державою.

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

Читайте все новости по теме "Взрыв на складах боеприпасов в Ичне" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

6
Комментарии
3
4
Смешно
10
Интересно
7
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Сиромашенко Александр
Сиромашенко Александр
До гражданской войны, тоже террористы орудовали? 2003 в городе Бахмут – 3 тыс. т. 2004, 2005, 2006, 2007 - Новобогдановка– 90 тыс. т. 2008 Лозовая – 95 тыс. т.
Показать комментарий полностью
Гавриш Лариса
Гавриш Лариса
Придется украинцам быстрее построить новые модернизированные склады.
Показать комментарий полностью
Трубицын Александр
Трубицын Александр
Гавриш Лариса, и снова продать боеприпасы, и снова устроить "операцию Ы"? :-)))) "Стривай паротяг, досить грюкать, колеса. Кондуктор, натисни на гальма. Я їду матусі своїй уклонитись. На мене чатує вже тюрма. Мене не чекай, звідтіля не приходять До мами хорошії сини. Програв я життя і вже дзвоник дзвонить. Не виберусь я з драговини. Чекай паротяг, дай хвилиночку волі. Ця мить, якщо зможеш, зупинись. Я в очі хочу зазирнуть своїй долі – Чи скаже вона мені – спинись?" :-)
Показать комментарий полностью
Мороз Дмитрий
Мороз Дмитрий
Гавриш Лариса, а смысл? ))) Они всё равно все взрываются.))) Может, шото с властями не так? ))
Показать комментарий полностью
Мороз Дмитрий
Мороз Дмитрий
Когда за дело берутся "патриоты", пэрэмога обеспечена.))
Показать комментарий полностью

Наши блоги