Искажается история: Ляшко осудил решение Польши о признании Волынской трагедии геноцидом

7.8т

Фракция Верховной Рады Украины "Радикальная партия" осуждает решение Сейма Польши о признании Волынской трагедии 1943-1945 годов геноцидом польского народа.

Об этом лидер фракции Олег Ляшко сообщил на своей странице в социальной сети Facebook.

"Мы выражаем глубокую обеспокоенность содержанием постановления Сейма Республики Польша, принятой 22 июля 2016, и резолюции Сената Республики Польша, принятой 8 июля 2016, в которых сознательно искажается трагическая страница украинской-польской истории, касательно событий на Волыни", – говорится в сообщении.

По словам народного депутата, Украина и Польша уже дали общую объективную оценку историческим событиям на Волыни.

Далее публикуем полный текст заявления "Радикальной партии" на языке оригинала

Ми висловлюємо глибоку стурбованість змістом постанови Сейму Республіки Польща, прийнятої 22 липня 2016 року, та резолюції Сенату Республіки Польщі, ухваленої 8 липня 2016 року, в яких свідомо спотворюється трагічна сторінка українсько-польської історії, що стосується подій на Волині.

Ми заявляємо, що Україна та Республіка Польща вже дали спільну об’єктивну оцінку історичним подіям, зокрема на Волині, у погоджених обома сторонами документах, зокрема таких:

Заява Президентів України та Республіки Польщі "До порозуміння і єднання" від 21 травня 1997 року;

Заява парламентів України та Республіки Польща у зв'язку з 60-ю річницею Волинської трагедії від 10 липня 2003 року;

Спільна заява Президентів України та Республіки Польща "Про примирення – в 60-у річницю трагічних подій на Волині" від 11 липня 2003 року;

Послання Греко-Католицьких Єпископів України та Римо-Католицьких Єпископів Польщі з нагоди акту взаємного пробачення і поєднання від червня 2005 року;

Спільна заява Президента України та Президента Республіки Польща з нагоди 60-ї річниці акції "Вісла" від 27 квітня 2007 року;

Спільна Декларація між Українською Греко-Католицькою Церквою та Римо-Католицькою Церквою Польщі з нагоди 70-х роковин злочину на Волині від 28 червня 2013 року;

Така спільна оцінка була підтверджена у відкритому зверненні колишніх Президентів України, церковних ієрархів та представників української інтелігенції до Польської держави, духовних і культурних діячів та всього польського суспільства від 2 червня 2016 року та відкритому зверненні колишніх Президентів Республіки Польща та польської інтелігенції до українського народу від 4 липня 2016 року.

Прийняття 8 липня 2016 року Сенатом Республіки Польща та 22 липня 2016 року Сеймом Республіки Польща зазначених антиукраїнських постанов перекреслюють весь політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення та примирення і вшанування пам’яті невинно убієнних українців та поляків.

На жаль, Сейм Республіки Польща проігнорував пропозицію Верховної Ради України спільно вшанувати жертви Волинських подій шляхом ухвалення спільної заяви, проект якої був заздалегідь переданий польським парламентарям та залишився без будь-якої реакції.

Радикальна партія:

- рішуче засуджує односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття;

- висловлює категоричне несприйняття упередженого, політично незбалансованого та юридично некоректного підходу авторів антиукраїнських проектів документів Сенату та Сейму Республіки Польща до оцінки подій Волинської трагедії;

- розцінює прийняття 8 липня 2016 року Сенатом Республіки Польщі та 22 липня 2016 року Сеймом Республіки Польща зазначених постанов як провокативну антиукраїнську акцію українофобських сил у Республіці Польща і як таку, що свідомо спрямована на підрив дружньої атмосфери українсько-польських взаємин.

Вся відповідальність за руйнацію українсько-польських відносин повністю лягає на ініціаторів односторонньої відмови від погодженої формули порозуміння між Україною та Республікою Польща.

Спроба реалізувати провокативну антиукраїнську ініціативу відбувається в умовах триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України і спрямована на підрив єдності демократичної Європи.

Ми переконані, що єдиний шлях до примирення і єднання між українським та польським народами лежить через пізнання історичної правди та взаємне християнське прощення за вчинені кривди в минулому, до якого закликав Папа Римський Іван Павло ІІ у своєму посланні від 7 липня 2003 року.

Вважаємо за доцільне продовження фахового діалогу між істориками України та Польщі з метою розкриття усіх досі нез’ясованих фактів та обставин спільної історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти.

Наше спільне майбутнє можливе лише на взаємному щирому проханні вибачити і пробаченні, в дусі християнської моралі та примирення, гріхів тих українців і поляків, які в умовах воєнних потрясінь свідомо чи несвідомо стали на шлях зла, піднявши руку на беззбройних і беззахисних польських і українських братів і сестер.

Радикальна партія закликає нинішні та майбутні покоління українців і поляків продовжувати стратегічне партнерство та не піддаватися спробам шовіністичних політичних сил маніпулювати чутливими сторінками спільної історії всупереч інтересам українського та польського народів.

Ми звертаємося до польських колег з наполегливим проханням припинити політизацію трагічних сторінок спільної українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Республікою Польща для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей.

Как сообщал "Обозреватель", Сейм Польши большинством голосов принял резолюцию, которая характеризует Волынскую трагедию 1943-1945 годов как геноцид поляков. За документ "Об установлении 11 июля Днем памяти поляков, жертв геноцида, совершенного ОУН-УПА" проголосовали 442 депутата, 0 - против и 10 депутатов воздержались

Читайте все новости по теме "Волынская трагедия" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости