У кого рильце в пушку?

3.1т

Боротьба з корупцією має надважливе значення для України. Хабарництво зупиняє розвиток бізнесу, відлякує іноземних інвесторів та негативно впливає на економіку. Обравши Європу прикладом для наслідування, Україна має подолати корупцію на всіх рівнях та знищити будь-які її прояви. Але спершу треба виявити слабкі місця системи хабарництва, яка вже встигла глибоко пустити корені.

Серед керівників українських підприємств було проведене соціологічне опитування, що мало на меті з’ясувати, як змінився рівень корупції після Революції гідності. За отриманими даними, 60% підприємців не помітили змін у рівні хабарництва. 18% опитаних заявили, що ситуація із корупцією погіршилася. Найчастіше хабарі вимагали у Податковій службі, а саме під час перевірок, в Агентстві земельних ресурсів (при оформленні документів) та у ДАІ при отриманні дозвільних ліцензій. Найбільш проблемними виявилися Одеська та Херсонська області, а найнижчий рівень хабарництва зафіксований у Волинській та Закарпатській областях.

Такі опитування дають експертам змогу зрозуміти, де саме вимагають гроші та за яких обставин. Щоб викорінити корупцію, варто знати, де її корені, котрі треба відтяти. Наприклад, провести зміни в законодавстві чи спростити процедуру отримання окремих документів, щоб у хабарника не було підстав для вимагання грошей.

Механізм інформування про корупційні злочини добре розвинений у США, а в Україні кількість викривачів хабарництва надзвичайно мала. Америка виплачує борцям з корупцією винагороди та надійно захищає їх від помсти злочинців. Але в нашій країні люди просто не мають уявлення, куди звертатися, щоб повідомити про вимагання грошей. Крім того, пересічна людина має упередження, що від одного звернення до правоохоронців ситуація ніяк не зміниться, тому не хоче наражатися на небезпеку, боячись помсти.

Ще у жовтні в Україні було ухвалено пакет антикорупційних законів, які гарантують безпеку викривачам хабарництва. Це могло б стати першим кроком до подолання корупції. Проте жодна реформа не може відбутися лише на папері. Варто пам’ятати, що корупція завжди починається з двох осіб – з того, хто бере гроші та того, хто погоджується їх дати. І найчастіше вона розвивається спершу саме на побутовому рівні, поступово переростаючи у хабарництво державного масштабу. Тому почнімо вбивати будяк корупції саме з його коренів.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости