Асоціація з ЄС залежить від Тимошенко, Януковича та Євросоюзу – Гриценко

86

Народний депутат Анатолій Гриценко (фракція "Батьківщина") впевнений, що доля підписання асоціації між Україною та ЄС залежить від Президента Віктора Януковича та екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Про це йдеться у його заяві на персональному сайті політика.

"Вирішення питання залежить від трьох сторін - це Віктор Янукович, Юлія Тимошенко і Євросоюз. Євросоюз свою позицію оголосив. Зваживши аргументи, фактори та інтереси - європейські, американські, російські, українські... Теоретично, Євросоюз ще може змінити (пом'якшити) свою позицію, але нам сподіватися на це - надто ризиковано.

Тож залишаються двоє - Віктор Янукович і Юлія Тимошенко. Від них обох (наголошую, обох!) сьогодні залежить доля усієї країни, причому не на рік-два, а на багато десятиріч наперед, напевно вже й за межами людького життя обох політиків", - написав Гриценко.

Він впевнений, що від Януковича залежить більше, однак і Тимошенко грає важливу роль у вирішенні даного питання.

"Від Януковича залежить більше. Бо він при владі й має реальні важелі, аби питання лікування Тимошенко у Німеччині було вирішено швидко. Відтак, усвідомить Янукович міру своєї власної відповідальності за долю країни, переступить через особисте, через образи і амбіції - угоду з Євросоюзом буде підписано! Від Тимошенко залежить менше, але без певних кроків з її боку сам Янукович рішення щодо лікування у Німеччині не прийматиме, це очевидно. Відтак, усвідомить Тимошенко міру своєї власної відповідальності за долю країни, переступить через особисте, через образи і амбіції - угоду з Євросоюзом буде підписано!", - вважає політик.

Він нагадав, що в ході Ялтинської конференції стало чітко зрозуміло, що без звільнення Тимошенко угоди про асоціацію не буде.

"Два дні Ялтинської конференції чітко засвідчили: без вирішення питання Юлії Тимошенко Україні у Вільнюсі нема чого робити - угоду з Євросоюзом підписано не буде. Щодо Юлії Тимошенко - чи справедлива така позиція Євросоюзу? Стовідсотково і справедлива, і гуманна. За однієї умови: якщо під тиском з боку Європи до Вільнюського саміту Янукович звільнить Тимошенко, або принаймні відправить її на лікування за кордон. А якщо ні? Якщо така тверда і гуманна по своїй суті позиція європейців не принесе успіху? Якщо Янукович упреться рогом і ближчим часом Тимошенко не відпустить, що тоді? Тоді Тимошенко з-за грат може не вийти взагалі - ні до, ні після Вільнюса, аж доки Янукович не звільнить крісло на Банковій..." - написав Гриценко.

Політик вважає, що така позиція Європи є несправедливою по відношенню до 46 мільйонів громадян України.

"Така позиція ЄС по відношенню до нашої країни є несправедливою, надто жорсткою і навіть жорстокою. Бо в разі провалу Вільнюського саміту вона позбавляє державу Україна і український народ стратегічної перспективи, у кризовій ситуації залишає нас наодинці зі своїми проблемами, та ще й з розлюченим "стратегічним партнером" на східному кордоні", - додав політик.

Він підкреслив, що від дій та рішень Януковича і Тимошенко, від їх вміння поступитися власними амбіціями заради блага держави, залежить доля України, і висловив надію, що вони таки ухвалять правильні рішення: Тимошенко зможе поїхати на лікування в Німеччину, а Янукович досягне успіху на саміті у Вільнюсі.

Читайте все новости по теме "Соглашение об ассоциации с ЕС" на Обозревателе.

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных новостей Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости