УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Павел Климкин
Павел Климкин
экс-министр иностранных дел Украины

Блог | Заявления Путина о ядерном оружии: кого хочет запугать Кремль на этот раз

Заявления Путина о ядерном оружии: кого хочет запугать Кремль на этот раз

Вчорашні заяви Путіна про ядерну зброю зрежисовані і заздалегідь підготовлені. Вони мають дві аудиторії. По-перше, російське населення. Путін ще раз хотів нагадати росіянам, що вони мають пишатися найбільшим у світі арсеналом ядерної зброї, адже чимось іншим пишатися вже не залишилося. І, звісно, заспокоїти, що він цю зброю не збирається використовувати.

Видео дня

По-друге, основна аудиторія - це Захід. І тут Путін має три цілі. Перша - продовжувати лякати частину західних політиків і, особливо, західне суспільство. Намагаючись в тому числі вбити клин між ними, розраховуючи, що підтримка суспільств у постачанні нам зброї зменшиться. Саме на це розраховані заяви про можливість ударів по західних аеродромах, де начебто базуватимуться F-16. В реальності це означатиме ядерний удар по НАТО і суперечить навіть російським доктринам застосування ядерної зброї. Але розрахунок Путіна простий - а хто це взагалі зрозуміє. Друга мета - якнайдорожче "продати" початок розмов зі США щодо обмежень і контролю за ядерною зброєю. Путін призупинив договоір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, але Росія дотримується передбачених у ньому обмежень, хоча обміну інформацією та інспекціями між США та РФ немає. Договір завершується у 2026 році і радник Байдена з нацбезпеки Джек Салліван нещодавно запропонував розпочати розмову на тему, що далі. Путін розуміє, що ця тема цікавить й американців, й світ і буде продавати її максимально дорого.

Звісно, при цьому граючи у допомогу китайцям в цій сфері. Саме з цим пов"язана заява Путіна, що РФ не збирається скорочувати ядерну зброю. І третя - показати, що Росія збільшує свій контроль над Білоруссю і тепер має ще "висунутий в напрямку Європи" додатковий арсенал.

В цілому та сама пісня: "домовляйтеся зі мною, оскільки в мене найбільше ядерної зброї і так буде і надалі". Американці розуміють виклики, пов'язані з контролем над стратегічною зброєю, але також добре розуміють слабкі сторони Росії, адже витримати гонку озброєнь під санкціями РФ не зможе. СРСР загнувся і без санкцій. А от пояснювати західним суспільствам, що більше зброї для нас не означає більше ядерної загрози для них стає викликом для нас і наших союзників. Страх серйозна зброя, проти нас цю зброю Кремль втратив, а не допустити падіння військової підтримки через залякування РФ стає все більш важливим.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...