Банковая заигралась в царя. Украина принадлежит нам, а не президенту

Банковая заигралась в царя. Украина принадлежит нам, а не президенту

ПРО КОРБАНА

Видео дня

Мені глибоко огидно, що Банкова знову загралася в царя та його почт. Бо "припинення" громадянства – технічна процедура, прописана в законі для тих, кому українське громадянство більше не потрібне і хто його "здає" – в жодному разі не повинне бути знаряддям політичної боротьби.

Я одразу написав, що підписавши указ № 502/2022 від 18 липня 2022 року Володимир Зеленський став на слизький шлях свого попередника, який завершився для останнього розгромним програшем на президентських виборах.

Банковая заигралась в царя. Украина принадлежит нам, а не президенту

Просто в українців алергія на самодержців. Бо ми воліємо мати на чолі держави виборних гетьманів, а не абсолютних монархів. Ми республіканці за своїм ДНК.

Але я не підписав відомого відкритого листа із закликом до Президента України "дати доручення Комісії з питань громадянства при Президенті провести перевірку з цього питання, виправити це помилкове рішення й відновити конституційні права Геннадія Корбана як громадянина України."

Як на мене цей лист послуговується хибною логікою. Його автори наголошують на внеску Генадія Корбана у захист України. І це щира правда. Я тому неупереджений свідок (Корбан ніколи не фінасував #ПДМШ). Хоча і підозрюю, що патріотизм тезки ґрунтується на відомому вислові: "Техас мають грабувати техасці". Але громадянство, принаймні отримане за народженням, не може залежати від заслуг чи провин конкретної особи. Логіка відкритого листа була б слушною, якщо б Корбан ніколи не був громадянином України і відомі особи просили Президента України прийняти його в громадянство "за визначні заслуги перед Україною".

Наразі громадянин України може бути позбавлений громадянства тільки у двох випадках:

1. Він сам про це просить

2. Він отримав його в незаконний спосіб

Крапка.

Або ж нам потрібно переглядати ставлення до самого інституту громадянства. І вважати його не безумовним невідокремним правом, яке отримують від народженням, а привілеєм, який слід заслужити приміром через службу в українському війську чи інший внесок в оборону суверенітету України. Але це зовсім інша розмова...

Тому я вважаю абсолютно неприйнятним припинення громадянства Генадія Корбана, що є атавізмом практики радянських часів. Але водночас я переконаний, що так само незаконно позбавили громадянства й інших фігурантів президентського Указу № 502/2022, які не просили про його (громадянства) припинення.

Бо Зеленський – не цар. І ми – не його піддані. Ми – громадяни вільної країни. І Україна належить нам, а не президенту.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...