УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Илия Куса
Илия Куса
Эксперт по вопросам международной политики и Ближнего Востока Украинского института будущего

Блог | Президент Туреччини програв. Це останні вибори Ердогана

Президент Туреччини програв. Це останні вибори Ердогана

Эрдоган проиграл на местных выборах в Турции впервые за все время своего правления.

Далее текст на языке оригинала

Це вперше за більш ніж 20 років, коли правляча партія в Туреччині програє вибори. Опозиція істотно поліпшила свій результат і вийшла за рамки своїх традиційних космополітичних бастіонів в Ізмірі, Антальї та Стамбулі.

Популярні опозиційні мери зберегли контроль над найбільшими містами. Майже не сумніваюся, що Екрем Імамоглу або Мансур Яваш будуть головними опозиційними кандидатами на президентських виборах 2028 року.

Усе таки зміна лідера партії торік після поразки Кемаля Киличдароглу покращила ситуацію, і новий лідер CHP Озгюр Озель показав себе вмілим менеджером і управлінцем.

Єдина опозиційна партія, яка показала поганий результат – IYI (Хороша партія). Це може завдати непоправного удару її лідерці Мераль Акшенер, аж до відставки і оновлення керівництва.

Націоналісти з MHP та ісламісти Фатіха Ербакана показали непоганий результат, і за грамотного управління можуть вийти на нормальний рівень підтримки до 2028 року, зокрема розтягуючи електорат Ердогана.

Для Ердогана це були останні вибори. Він сам про це говорив ще раніше, тим самим запустивши транзит влади. У наступні 4 роки правлячій партії треба буде попітніти, щоб повернути довіру виборців, розширити електоральну базу, підірвати позиції опозиції і повернутися до політики харизматичних партійних лідерів AKP за раннього Ердогана.

Я ставлю на те, що наступником Ердогана буде якийсь популярний і нетоксичний силовик на кшталт Хаккана Фідана, нинішнього глави МЗС і колишнього начальника розвідки.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...