УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Павел Климкин
Павел Климкин
экс-министр иностранных дел Украины

Блог | Иранская атака может стать "черным лебедем" для Украины

Иранская атака может стать 'черным лебедем' для Украины

Иран, запуская свои ракеты и дроны по Израилю, очевидно не рассчитывал нанести существенный вред. Возможности израильского и американского ПВО там хорошо знают. Но иранцы показали, что они готовы к эскалации, если их провоцируют, как это произошло с ударом по иранскому консульству в Сирии, и у них есть, чем ответить.

Далі текст мовою оригіналу

Вони заробили додаткові бали симпатії в незахідному і точно у мусульманському світі, де не люблять ані Ізраїль, ані США. Це не означає повномасштабної близькосхідної війни. Щонайменше поки що. Однак будь-який крок може її спровокувати і не факт, що всі такі кроки можна заздалегідь прорахувати. Для нас це означає масивне переключення уваги на Близький Схід саме тоді, коли ця увага критично потрібна.

В короткостроковій перспективі Іран звісно не постачатиме зброю РФ, адже йому вона самому потрібна. І шанси на ухвалення американського пакету допомоги можуть змінитися, якщо звісно в цих умовах не буде прийняте рішення пакет розділити окремо на нашу та ізраїльську допомогу.

Тобто свої плюси та переваги теж можливі, хоча й неочевидні. Однак питання номер один у тому, що Захід реально стикається з перспективою ведення двох масштабних війн та необхідністю зробити чимало стратегічних рішень. І це в умовах, коли Захід до двох війн не готовий - ані ментально, ані політично, ані мілітарно.

В будь-якому разі як західні, так і незахідні лідери зараз дивитимуться, чи не потрібне коригування існуючих стратегій і якщо так, то яке саме. І нам наразі потрібно зробити все і навіть більше, щоб іранська атака та її наслідки не стали "чорним лебедем" для нас і нашої підтримки.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...