УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українці готові поступитися демократією в обмін на економічне зростання

216
Українці готові поступитися демократією в обмін на економічне зростання

Більшість українців не задоволені рівнем життя. Найбільше стурбовані хабарництвом у системі охорони здоров'я і значна частина з них готові поступитися демократичними свободами в обмін на економічне зростання. Такі дані Міжнародного дослідження громадської думки. Більшість опитаних українців сказали, що найбільше змушені платити "неофіційно" в системі охорони здоров'я.

Видео дня

За даними дослідження, проведеного для Європейського Банку Реконструкції та Розвитку і Світового Банку у 29 країнах Західної і Східної Європи та Середньої Азії, східноєвропейці 2010 року більше потерпали, але мали більше надій на покращення життя у майбутньому.

Лише 30% опитаних українців заявили, що вони задоволені життям. Цей показник в Україні знизився у порівнянні з 2006 роком на 8% і є нижчим середнього показника у країнах з перехідними економіками. Найбільше рівень задоволення життям за чотири роки знизився у представників українського середнього класу та молоді.

Лише 25% опитаних українців висловили підтримку політичній системі, яка би поєднувала демократію та вільно-ринкові економічні принципи. Майже одна п’ята частина опитаних в Україні взагалі заявили, що політична та економічна система не мають значення і близько 15% висловилися за планову економіку та авторитарний стиль правління за певних обставин.

Українські респонденти також припускали, що готові були би відмовитися від політичних свобод в обмін на економічне зростання. Корупцію українці назвали однією з найбільших проблем і особливо їх турбує потреба платити хабарі медикам. На противагу тим українцям, які вважають демократію та свободу не такими важливими, більшість опитаних у Швеції та Німеччині, де рівень задоволення найвищий, цінують вільну ринкову економіку та права людини набагато вище.

Найбільш задоволені рівнем життя після країн західної Європи виявилися мешканці Таджикистану, який досі потерпає від наслідків багаторічної громадянської війни. З усіх країн найоптимістичніші надії на майбутнє висловили опитані в Узбекистані – в країні з одним з найжорстокіших режимів у середній Азії.