newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Рятуємо інтелект - вживаємо йод

642
Рятуємо інтелект - вживаємо йод

В Україні підготовлено проект Концепції програми профілактики йододефіцитних захворювань, а також три варіанти законопроекту з цієї проблематики.

Видео дня

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

Проблема йододефіциту в Україні була гостро піднята під час Міжнародного форуму з оптимального споживання йоду, що пройшов минулого тижня в Белграді (Сербія).

Начальник відділу первинної медико-санітарної допомоги, сімейної медицини Міністерства охорони здоров'я України Зоя Крушинська поінформувала, що за результатами Белградського форуму підготовлені листи-звернення до Президента України, Верховної Ради України, РНБОУ та Кабінету Міністрів України: "Пропонується ухвалити документи, які робитимуть акцент на профілактиці захворювань".

"Ми вітаємо сьогодні те, що заради вирішення проблеми йодного дефіциту в Україні нам вдалося об'єднати зусилля законотворців, медиків та бізнесу", - сказала голова представництва дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо.

Масове використання йодованої солі для домашнього вжитку та у харчовій промисловості здатне компенсувати природний дефіцит йоду і врятувати інтелект українців, підкреслила Юкіе Мокуо: "Зволікання коштує збитків генофонду нації та економіки. Ми закликаємо до негайних дій, до активної участі всіх сторін заради того, щоб зберегти інтелект країни та дати українським дітям шанс зростати здоровими та розумними". "Необхідно проводити широку інформаційну кампанію щодо необхідності вживання йодованої солі. Це може бути зроблено через комікси, де пояснюватимуться наслідки дефіциту йоду в організмі, в першу чергу у дітей", - зазначила Зоя Крушинська.