УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Президент запропонував прокласти "Південний потік" по території України

228
Президент запропонував прокласти 'Південний потік' по території України

Президент України Віктор Янукович пропонує європейським і російським партнерам збудувати газопровід "Південний потік" на території півдня України. Про це він заявив сьогодні на 8-му форумі Ялтинської європейської стратегії в Лівадії (Ялта, Крим).

Видео дня

"Ми нашим партнерам і в Європі, і в Росії пропонуємо гнучкий підхід для модернізації української ГТС без будівництва "Південного потоку". Умовно кажучи, "Південний потік" має пройти півднем України по суші, і така можливість є, такий проект набагато дешевший, ніж "Південний потік", - сказав Янукович.

За словами українського Президента, експерти оцінюють загальну вартість проекту "Південний потік" у 25 млрд євро. "А те, що ми пропонуємо, буде у п`ять разів дешевше", - сказав він.

"Південний потік" – система газопроводів, яка має з`єднати Росію і країни Південної і Центральної Європи. Магістральний газопровід пройде дном Чорного моря з міста Новоросійська (Росія) до міста Варна (Болгарія). Передбачається, що далі "Південний потік" розгалужуватиметься: одна магістраль пройде через Грецію на південь Італії, друга – через Сербію і Угорщину до Австрії. Загальна протяжність чорноморської ділянки – близько 900 км, максимальна глибина – понад 2000 м.