УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Позаблоковий статус України – це така собі хата скраю - Гриценко

1,4 т.
Позаблоковий статус України – це така собі хата скраю - Гриценко

Сучасні загрози проходять через кордони та континенти, від них не можна сховатися за якоюсь позаблоковістю. В цьому впевнений голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

На його думку, позаблоковий статус України – це якась дурниця, така собі хата скраю.

"Ми собі сидимо в хатинці під вишневим гаєм і думаємо, що нас оминуть ті лиха, які є у світі. Проте навіть найсильніша в економічному і воєнному відношенні держава світу – США не спроможна впоратися з існуючими сьогодні загрозами", - заявив Анатолій Гриценко.

Серед таких загроз, за словами народного депутата, - застосування біологічної зброї, тероризм, наркоторгівля тощо.

"Кожного року Штати проводять навчання, кожного року один і той же висновок – мільйони загиблих і ситуація виходить з-під контролю. Не можуть вони навіть з найпотужнішим флотом впоратися зі змодельованою проблемою і залучають інші сили. Стосовно наркотрафіку, тільки через один кордон з Таджикистаном проходить зафіксована кількість наркотиків, достатня для того, щоб знищити життя 105 млн європейців. Не може бути наша хата скраю. Треба шукати партнерів, союзників і спільними зусиллями локалізувати загрози", - зазначив Анатолій Гриценко.

Водночас, голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, нагадав, після того, як Віктор Янукович прийняв позаблоковість, в України більше немає військових союзників.

"На кого він розраховує на випадок небезпеки, я не знаю. У нас ніхто не може пояснити цей позаблоковий статус: ні міністр оборони, ні міністр закордонних справ, ні Президент. Сподіваюся, що дуже швидко прийде розуміння, і це буде виправлено. Тоді країна по-іншому будуватиме захист від загроз, які носять трансконтинентальний характер й від котрих не можна сховатися в якусь хату скраю", - наголосив народний депутат.

Зараз же Анатолій Гриценко пропонує звернути увагу на стан Збройних Сил, адже саме на них збирається спиратися Президент, оголосивши позаблоковість України.

"Простими словами позаблоковий статус означає, що потрібна армія більшої чисельності, кращого технічного оснащення, а також набагато більший військовий бюджет. Адже Янукович планує, що наша армія буде виконувати всі функції оборони", - пояснив голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони.

Коли ж оголосили позаблоковий статус і ще зменшують фінансування армії, тоді, як вважає Анатолій Гриценко, потрібно серйозно говорити про те, що ніякої армії не буде взагалі.

"Чисельність - це тільки один параметр, який характеризує боєздатність армії. Інший параметр – стан військової техніки. А вона за 20 років незалежності тільки на 20 років постаріла. Це також і рівень бойової підготовки, її темп, з чим зараз величезна проблема", - розповів він.

Народний депутат відзначив, можна було б погодитися зі скороченням чисельності Збройних Сил, якби пріоритетно постачалися нові зразки сучасної високоточної зброї, якби був справжній темп бойової підготовки.

"В умовах, коли немає інших складових, йти на скорочення армії – це йти на зниження боєздатності, яка і так на критичному рівні. Я не впевнений, що Верховний Головнокомандувач усвідомлює важливість цих питань. Хтось має це йому пояснити", - підкреслив Анатолій Гриценко.