Гриценко: Азаров прикриває оборудку Бойка в 1,2 млрд гривень

234
Гриценко: Азаров прикриває оборудку Бойка в 1,2 млрд гривень

Безвідповідальною назвав реакцію прем’єр-міністра Миколи Азарова на оборудку з придбанням бурової установки під патронатом міністра палива та енергетики Юрія Бойка голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

Народний депутат нагадав, перебуваючи у Сімферополі про те, що завдяки журналістському розслідуванню і оприлюдненню в пресі матеріалів, пов’язаних з проведенням тендеру державною компанією "Чорноморнафтогаз", результатом якого стала завищена на 150 млн доларів ціна на закупівлю самоплавної бурової установки для видобутку вуглеводню на шельфі Чорного Моря, вдалося не допустити втрати цих коштів для держави.

Видео дня

"Результатом моїх звернень до Головної фінансової інспекції України, Генеральної прокуратури та СБУ стало проведення перевірок процедури проведення цього тендеру і підготовка матеріалів для порушення карної справи", - повідомив Анатолій Гриценко.

Він переконаний, що закупівля вкрай необхідної для країни бурової установки була проведена з грубими порушеннями, що створило передумови для нанесення збитків державі в особливо великих розмірах. Водночас Микола Азаров, за словами голови Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, замість того, щоб відсторонити рішенням уряду міністра Бойка від посади та невідкладно провести службове розслідування задля чесної відповіді на питання, хто саме стоїть за цією махінацією, як того вимагав у своєму зверненні народний депутат, самоусунувся від виконання своїх обов’язків.

"Він виявив небажання захищати державні фінанси від розкрадання і переадресував моє звернення до… самого Бойка. Таким чином Азаров взяв на себе значну частину відповідальності за незаконні дії", - заявив народний депутат.

Анатолій Гриценко не радить прем’єру так чинити, оскільки за мільярдну махінацію доведеться відповідати в кримінальному порядку. А це означає, що давати покази Генеральній прокуратурі доведеться не лише працівникам компанії "Чорноморнафтогаз" та міністру Бойку, а тепер уже і прем’єру Миколі Азарову.

"За моєю інформацією, протягом трьох тижнів Служба безпеки має передати до Генеральної прокуратури всі матеріали перевірок тендеру для прийняття рішення щодо порушення карної справи і пошуку винуватців, - повідомив голова Комітету ВР з питань нацбезпеи і оборони. – У Януковича з’явиться унікальна можливість ділом довести, що чинні урядовці так само, як і члени попереднього складу Кабміну, мають відповідати перед законом. От ми і побачимо, чи закон один для всіх, чи Президент і надалі закриватиме очі на зловживання членів своєї команди, а натомість вибірково застосовуватиме Закон щодо своїх політичних опонентів. Чекати залишилося недовго", - наголосив Анатолій Гриценко.