newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Азаров запевняє, що зараз гривня стабільна як ніколи

312
Азаров запевняє, що зараз гривня стабільна як ніколи

Прем'єр-міністр Микола Азаров запевнив, що на сьогоднішній день курс національної валюти стабільний як ніколи. "Зараз вона стабільна як ніколи, і буде стабільна", - заявив він, виступаючи на відкритті міжнародної аграрної виставки "Агро-2011".

Раніше глава Національного банку України Сергій Арбузов також пообіцяв українцям стабільну гривню завдяки хорошому платіжному балансу і наявності достатніх золотовалютних резервів НБУ. Крім того, в Нацбанку запевнили, що попит і пропозиція на валютному ринку України нині збалансовані.

Зі свого боку експерти валютного ринку запевняють, що Нацбанк може девальвувати національну валюту вже восени, якщо умови експорту не вдасться поліпшити. За словами фахівців, на ринку зараз дуже багато готівкової гривні. Такої кількості готівкової національної валюти не було за весь час незалежності. Вилучати ці гроші можна або зростанням цін, або девальвацією, вважають фінансисти.

Видео дня

Сьогодні вітчизняні експортери втрачають цінові переваги на міжнародних ринках. Якщо інфляція за підсумками 2011 року перевищить 10%, конкурентоспроможність економіки може "знизитися до нуля і навіть бути негативною", тому девальвація національної валюти дозволить поліпшити умови експорту. Проте коли станеться знецінення гривні, залежить від глави НБУ.

Українці абсолютно не довіряють гривні. Населення в основному вкладає свої заощадження в купівлю іноземної валюти. За даними опитування, найстабільнішою валютою населення вважає євро - 57% респондентів, долару віддають перевагу 19%, а гривні довіряють лише 5% опитаних.