УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Депутати пропонують скасувати норму про спільне майно подружжя

243
Депутати пропонують скасувати норму про спільне майно подружжя

Скасувати норму чинного Сімейного кодексу, згідно з якою набуте одним із подружжя в шлюбі майно є спільною власністю, пропонується в законопроекті N8748. Комітет Верховної Ради з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендує парламенту прийняти його за основу. Про це повідомляє офіційний сайт ВРУ.

Законопроектом пропонується "включити до переліку майна, яке є особистою приватною власністю дружини чи чоловіка житло, набуте одним із подружжя під час шлюбу в результаті безоплатної приватизації державного житлового фонду в межах санітарних норм, та земельну ділянку, набуту одним із подружжя під час шлюбу в результаті безоплатної приватизації із земель державної або комунальної власності".

Водночас, документ містить пропозицію скасувати частину 5 статті 61 чинного Сімейного кодексу, згідно з якою вказане майно є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. "Прийняття законопроекту дозволить уникнути конфліктних ситуацій при розділі майна під час розлучення та розгляді спадкових справ, забезпечить однозначне застосування норм Сімейного кодексу нотаріусами та судами, що сприятиме захисту майнових інтересів громадян України", - вважають члени Комітету.