УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Кардинал Гузар закликав нардепів навчитись давати собі раду з наклепами

528
Кардинал Гузар закликав нардепів навчитись давати собі раду з наклепами

Кардинал УГКЦ Любомир Гузар висловився проти законопроекту про покарання за наклеп. Про це повідомляє прес-служба ініціативної групи "Першого грудня".

"Коли ти президент або балотуєшся у президенти, то якщо тебе легко образити — тоді тобі треба обирати іншу професію", - процитував кардинал слова президента США Барака Обами.

За словами Гузара, ніхто в світі не любить, коли його негативно критикують або на нього роблять наклеп.

"Наклеп сам у собі є негативним, бо не завжди відповідає дійсності, є неправдою. Але з наклепом треба вміти собі дати раду", — сказав кардинал, додавши, що для досвідчених політиків наклеп може бути нагодою спростувати, пояснити або зрозуміти свою помилку.

"Тому шановним народним депутатам України пропонується не шукати кримінального покарання за наклепи, бо це їх компрометує та позбавляє доброї нагоди політично скористати", — наголосив Гузар.

Він звернувся до народних депутатів з закликом пам'ятати, що "найкращий спосіб зберегти добре ім'я для кожного урядника та політика — говорити правду, поводитися чесно і працювати заради інтересів людей".

"Це є єдиним шляхом, на якому не буде закидів і яким мають іти справжні політики. Закликаю не ховатися за подібні закони від людського осуду, бо не це є способом зберегти добре ім'я. Добре ім'я залежить від доброї поведінки та сильної волі працювати в інтересах громади та країни", - підсумував кардинал.

Сьогодні, вранці під будівлею комітетів ВР України зібралися 300 представників преси і громадськості з Києва і регіонів, які виступають за скасування законопроекту про наклеп, проголосованого в першому читанні.